Srebrne tenisistki AZS UG

Opublikowano 09 października 2020 roku

W dnia 28-30.09.2020 na kortach w Gdańsku odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie.  Awans do finałów uzyskały najlepsze reprezentacje wyłonione w drodze eliminacji. Turnieje półfinałowe odbyły się w Poznaniu (Strefa A) i Katowicach (Strefa B ). Nasze tenisistki uzyskały awans ze strefy Północnej rozgrywanej w Wielkopolsce.


W gdańskim finale w grupie eliminacyjnej zawodniczki Hanny Wesołowskiej - Szprady w pierwszym meczu pokonały UE Katowice 2:0. W kolejnych spotkaniach grupowych zawodniczki AZS UG pokonały GWSH Katowice 2:0 i uległy ALK Warszawa 0:2 uzyskując awans do ćwierćfinału. Tam po zaciętym spotkaniu pokonały UAM Poznań 2:1 uzyskując awans do najlepszej czwórki i zdobywając srebrny medal w uniwersytetach.  W meczu półfinałowym studentki UG uległy drużynie UW Warszawa 1:2 przegrywając awans do wielkiego finału.


Ostatecznie reprezentacja Kobiet AZS Uniwersytet Gdański uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobywając srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.


Skład reprezentacji AZS Uniwersytet Gdański - AMP Tenis 2020

  1. Daria Danielewicz - Wydział Ekonomiczny
  2. Natalia Komar - Wydział Nauk Społecznych
  3. Marta Komar - Wydział Nauk Społecznych
  4. Marta Sulewska - Wydział BiologiiTrener: mgr Hanna Wesołowska- Szprada


Komunikat końcowy AMP w tenisie, Finał, Gdańsk, 27-30.09.2020Serdecznie gratulujemy!Zdjęcie: archiwum AZS UG