CIMAWhy is it worth to recruit for CIMA Program?

Dominika Lewandowska, CIMA Ambassador 2019/2020, 2020/2021: CIMA Program helps to improve accounting skills, which are currently very useful in the labor market. With a CIMA qualification it is easier to get your dream job or create your own business. Thanks to the knowledge gained during the program you influence the most important decisions in the company. The syllabus of qualifications corresponding to the changing market needs is therefore always up-to-date and universal. Everyone can start learning with CIMA, regardless of whether they are just beginning their adventure with finances or already have some professional experience.


University Management Accounting Day CEE 2020 - międzynarodowe spotkanie z biznesem

i rachunkowością zarządczą

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i zarządzaniu na kolejną edycję University Management Accounting Day CEE, która odbędzie się 21 października o g. 11:00. Wydarzenie dedykowane jest studentom studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online. Organizatorzy przygotowali interesujące wykłady na temat rachunkowości zarządczej: „Human Signals: New patterns of behavior and the accounting profession [the COVID-19 crisis]”. Studenci będą mogli również wziąć udział w CIMA Business Game, czyli w interaktywnej rywalizacji online między studentami z 16 uczelni biorących udział w wydarzeniu! Studenci utworzą kilkuosobowe zespoły, z którymi będą pracować nad case study i rozwiązywać wybrane problemy. University Management Accounting Day CEE to również okazja, aby poznać tegorocznych Ambasadorów CIMA, którzy zawsze służą odpowiedzią na pytania związane
z Programem CIMA na Uczelni.

Jak mówi Bruce Gahir, Associate Head of the School of Business at Prague College, “UMAD CEE to świetna okazja, aby zobaczyć w jaki sposób sylabus CIMA pomaga studentom w zrozumieniu rachunkowości zarządczej i dostarcza im odpowiedniego zestawu kompetencji przydatnych w analizie i rozwiązywaniu biznesowych case study”. Dr Aleksandra Ferens z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dodaje, „Zorganizowanie wydarzenia dla tak wielu europejskich uczelni oraz przeprowadzenie CIMA Business Game jest świetnym pomysłem, ponieważ studenci mogą na własne oczy zobaczyć, jak potężny zasięg mają działania CIMA. To z kolei pomaga uświadomić studentom, że niezależnie od kraju, mogą oni konkurować ze sobą o te same stanowiska pracy w najlepszych międzynarodowych firmach.”.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na https://www.cimaglobal.com/Our-locations/central-eastern-europe/Events/UMAD/ oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Zapraszamy! :)


Ambasador CIMA na Uniwersytecie Gdańskim

Nazywam się Dominika Lewandowska i mieszkam w Gdańsku. Obecnie jestem studentką II roku na kierunku "Podatki i Doradztwo Podatkowe" na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz tego pracuję oraz działam w Studenckim Forum Business Centre Club, gdzie należę do pionu HR.

Mam przyjemność być tegoroczną Ambasadorką Programu CIMA na mojej uczelni.  Interesuję się szeroko pojętą tematyką prawa oraz psychologią, zwłaszcza związaną z mechanizmami zachowań człowieka. Moją przyszłość zawodową wiążę oczywiście z prawem podatkowym, czyli uzyskaniem tytułu doradcy podatkowego - jednak odkąd rozpoczęłam swoją działalność w organizacji studenckiej dobrze czuję się w zarządzaniu oraz organizacji pracy.

Uważam, że funkcja Ambasadora CIMA daje bardzo duże możliwości rozwoju, poznania cenionych osób oraz autorytetów w świecie finansów, a przede wszystkim zdobycia doświadczenia oraz sprawdzenia swoich sił w tak dużym projekcie jakim jest CIMA.