Otwarte Wykłady Ekonomiczne

Opublikowano 12 kwietnia 2023 roku

18.04.2023 r. zapraszamy na otwarty wykład dr Elżbiety Babuli pt. „Skłonność do ryzyka i co z niej wynika, czyli co wyjaśnia ekonomia behawioralna”

Powstanie ekonomii behawioralnej jest przez niektórych określane jako rewolucja w ekonomii. Co takiego do tej pory ustaliła ekonomia oparta na obserwacjach poprzez włączenie do analizy czynników natury psychologicznej? Czy wiadomo, jakie błędy popełniają ludzie i jak się ich ustrzec, aby podejmować właściwe decyzje i osiągnąć sukces finansowy?Cykl spotkań z ekonomią ma służyć pogłębianiu wiedzy w zakresie ekonomii i różnych problemów, które są opisywane i rozwiązywane w ramach nauk ekonomicznych.

  • Otwarte Wykłady Ekonomiczne mogą być źródłem inspiracji do poszukiwań swojej drogi życiowej, opartej na rzetelnej wiedzy o otaczającym nas świecie i systemie społeczno-gospodarczym, w którym żyjemy.
  • Wykłady będą dotyczyć zagadnień makro i mikroekonomicznych, polityki gospodarczej, rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw, przedsiębiorczości i zarządzania, a także ogólnych problemów społeczno-ekonomicznych współczesnego świata.
  • Otwarte Wykłady Ekonomiczne są prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademickich, którzy swoją pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Ekonomicznym łączą niejednokrotnie z praktyką gospodarczą oraz zaangażowaniem w różnych organizacjach, instytucjach i wydarzeniach związanych z propagowaniem wiedzy ekonomicznej, w tym olimpiadach przedmiotowych.


Chcesz wiedzieć więcej o ekonomii – zapisz się na Otwarte Wykłady Ekonomiczne na WE UG. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia na Wydziale Ekonomicznym UG on-line (MS Teams).


Kontakt i zapisy w celu otrzymania linku do wykładu: ekonomia@ug.edu.pl

tel. 58 523-12-21

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki  w godz.17.30 - 19.00.

PROGRAM OTWARTYCH WYKŁADÓW EKONOMICZNYCH


NASI WYKŁADOWCY