Futsaliści AZS w finale

Posted on 2021-02-12

Drużyna AZS Uniwersytet Gdański zajęła III miejsce w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. W decydującym o awansie spotkaniu zawodnicy UG pokonali Politechnikę Gdańską 5:2. Turniej finałowy odbędzie się w ostatnim tygodniu lutego w Poznaniu.


Relacja z wydarzenia: Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański

Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywany był w dniach 4-7.02.2021 w Toruniu. Uniwersytet Gdański był jedną z trzech uczelni reprezentujących środowisko gdańskie w tych zawodach. W mieście Mikołaja Kopernika zaprezentowała się wspomniana także Politechnika Gdańska oraz AWFiS Gdańsk. Ostatecznie to zespół UG będzie jedynakiem z naszego środowiska w turnieju finałowym.

W eliminacjach grupowych Uniwersytet Gdański pokonał UKW Bydgoszcz 5:1 i zremisował z PUSS Piła 4:4. Osiągnięte rezultaty pozwoliły na awans do ćwierćfinału z I miejsce, gdzie na nasz zespół czekał Uniwersytet Szczeciński. W meczu o awans do najlepszej czwórki zawodnicy Trenera Wojciecha Pawickiego wygrali pewnie 5:2. Zwycięski marsz przerwany został w półfinale, gdzie drużyna UG musiała uznać wyższość późniejszego triumfatora zawodów KJ TSW Toruń.  W meczu o III miejsce (ostatnie premiowane awansem do Finału AMP) doszło zatem do derbów Gdańska. W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy UG, którzy pokonali „Polibudę” 5:2 i to Oni uzyskali Paszporty do Poznania.
 


Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański:

 1. Bejnarowicz Dominik - Wydział Ekonomiczny
 2. Domżalski Jakub
 3. Drabarek Błażej
 4. Grzywacz Jakub
 5. Kreft Mikołaj
 6. Kuzio Szymon
 7. Lewczuk Dawid
 8. Majchrzak Karol
 9. Martynowski Maciej
 10. Pawicki Wojciech
 11. Sasiak Kacper (BR)
 12. Sidor Kewin
 13. Wójcik Igor - Wydział Ekonomiczny
 14. Wroński Szymon


Trener: Pawicki Wojciech