Dlaczego warto studiować na Wydziale Ekonomicznym UG

University of the Seas

 

Podejmij studia na Wydziale Ekonomicznym o długoletniej tradycji nauczania i badań w obszarze nauk ekonomicznych.

 

Uniwersytet Gdański jest uczelnią zajmującą wysoką pozycję w rankingach międzynarodowych.

UG tworzy również sieć uniwersytetów europejskich, wybranych w konkursie Komisji Europejskiej: European University of the Seas - SEA-EU.


Z nami bez problemu znajdziesz pracę!

 

Już podczas studiów możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty praktyk i staży adresowanych właśnie do studentów Wydziału Ekonomicznego za pośrednictwem Biura Karier UG lub kierowanych bezpośrednio na uczelnię.

 

Współczynnik zatrudnienia absolwentów WE w zawodzie już podczas studiów jest bardzo wysoki.

 

Nasze programy studiów dopasowujemy do wymagań pracodawców, a wiele zajęć jest prowadzonych przez praktyków. Dzięki temu  masz pewność, że Twoje kwalifikacje są bardzo wysoko oceniane przez pracodawców północnej Polski.

WE to nie tylko studia w Polsce i nie tylko 

w języku polskim!

Wydział Ekonomiczny posiada największą liczbę podpisanych umów w ramach programu Erasmus+ oraz wielu umów dwustronnych wśród wydziałów UG. Masz możliwość wyjazdu m.in. do Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Chin czy Japonii. 

Jeżeli przez semestr lub dwa chcesz studiować na innej uczelni w Polsce, umożliwi Ci to realizowany na WE program MOST.

Jeżeli biegle mówisz po angielsku i chcesz poznać środowisko biznesu międzynarodowego, możesz wybrać specjalność International Business na kierunku MSG realizowaną w 100%  w języku angielskim, która cieszy się popularnością od ponad 10 lat.

Możesz studiować na interdyscyplinarnym kierunku Intercultural and Business Relations in Europe, realizowanym wspólnie przez trzy Wydziały UG: Ekonomiczny, Nauk Społecznych i Filologiczny.

Naukowcy i praktycy!

 

Wykładowcy WE to naukowcy doceniani w Polsce i zagranicą. Wielu z nich łączy karierę naukową z praktyką, uczestniczy w życiu gospodarczym kraju i regionu.

 

Współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami, którzy bardzo chętnie prowadzą zajęcia, opiniują programy studiów, na co dzień będąc managerami
w trójmiejskich  korporacjach.

 

 

 

Studia to nie tylko nauka!

 

Na WE masz dostęp do baz danych i światowych publikacji, nowoczesnych laboratoriów i auli, bezpłatnego wifi oraz systemu E-student, w którym załatwisz niemal wszystkie studenckie sprawy. 

 

Ponadto studiujesz w pięknym miejscu. Sopot to letnia stolica Polski, a Wydział dzieli od najpopularniejszego molo w Europie i słonecznej plaży jedynie 15-minutowy spacer. Po drodze możesz wstąpić na popularny „Monciak”, gdzie każdy student znajdzie miejsce dla siebie.