Dlaczego warto studiować na Wydziale Ekonomicznym UG

University of the Seas

 

Podejmij studia na Wydziale Ekonomicznym o długoletniej tradycji nauczania i badań w obszarze nauk ekonomicznych.

 

Uniwersytet Gdański jest uczelnią zajmującą wysoką pozycję w rankingach międzynarodowych.

UG tworzy również sieć uniwersytetów europejskich, wybranych w konkursie Komisji Europejskiej: European University of the Seas - SEA-EU.
UG należy do Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita
, obejmującego Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską i Gdański Uniwersytet Medyczny.


Z nami bez problemu znajdziesz pracę!

 

Już podczas studiów możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty praktyk i staży adresowanych właśnie do studentów Wydziału Ekonomicznego za pośrednictwem Biura Karier UG lub kierowanych bezpośrednio na uczelnię.

 

Współczynnik zatrudnienia absolwentów WE w zawodzie już podczas studiów jest bardzo wysoki.

 

Nasze programy studiów dopasowujemy do wymagań pracodawców, a wiele zajęć jest prowadzonych przez praktyków. Dzięki temu  masz pewność, że Twoje kwalifikacje są bardzo wysoko oceniane przez pracodawców północnej Polski. Możesz również wybrać modułową ścieżkę studiów opartą na kwalifikacji ACCA.

WE to nie tylko studia w Polsce i nie tylko 

w języku polskim!

Wydział Ekonomiczny posiada największą liczbę podpisanych umów w ramach programu Erasmus+ oraz wielu umów dwustronnych wśród wydziałów UG. Masz możliwość wyjazdu m.in. do Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Chin czy Japonii. 

Jeżeli przez semestr lub dwa chcesz studiować na innej uczelni w Polsce, umożliwi Ci to realizowany na WE program MOST.

Jeżeli biegle mówisz po angielsku i chcesz poznać środowisko biznesu międzynarodowego, możesz wybrać kierunek International Business realizowany w 100%  w języku angielskim, który cieszy się popularnością od ponad 15 lat (wcześniej jako specjalność). Możesz studiować International Business na studiach stacjonarnych I stopnia oraz II stopnia.

Ponadto możesz studiować na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku Logistics and Mobility.

Naukowcy i praktycy!

 

Wykładowcy WE to naukowcy doceniani w Polsce i zagranicą. Wielu z nich łączy karierę naukową z praktyką, uczestniczy w życiu gospodarczym kraju i regionu.

 

Współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami, którzy bardzo chętnie prowadzą zajęcia, opiniują programy studiów, na co dzień będąc managerami
w trójmiejskich  korporacjach.

 

 

 

Studia to nie tylko nauka!

 

Na WE masz dostęp do baz danych i światowych publikacji, nowoczesnych laboratoriów i auli, bezpłatnego wifi oraz systemu E-student, w którym załatwisz niemal wszystkie studenckie sprawy. 

 

Ponadto studiujesz w pięknym miejscu. Sopot to letnia stolica Polski, a Wydział dzieli od najpopularniejszego molo w Europie i słonecznej plaży jedynie 15-minutowy spacer. Po drodze możesz wstąpić na popularny „Monciak”, gdzie każdy student znajdzie miejsce dla siebie.