O Olimpiadzie

 

 

 

 

 

VII   OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO – LOGISTYCZNA 2023

WYDZIAŁ EKONOMICZNY UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

 

W dniach 13-14 kwietnia 2023 r. odbył się finał VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. 

 

Finał Olimpiady jest dwudniowym wydarzeniem, podczas którego uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału nie tylko w rywalizacji, ale również w przygotowanych przez organizatora wizytach studyjnych oraz warsztatach. W tym roku uczestnicy poznawali logistyczne aspekty organizacji imprez masowych podczas wizyty w Polsat Plus Arenie Gdańsk, a także odwiedzili tereny postoczniowe w Gdańsku. W dniu finału warsztaty dla uczestników i opiekunów poprowadziły pani Hanna Woźniak z Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz pani Magdalena Lepa-Roman z firmy Nautiqus Food Logistics.

 

Finałowy test wiedzy składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu transportu, spedycji i logistyki przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady złożony z ekspertów pracujących na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Tego samego dnia odbyło  się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Po całorocznych zmaganiach, spośród 5468 uczniów z 272 szkół z całej Polski wyłonionych zostało 10 laureatów i 20 finalistów. Laureaci i finaliści otrzymali indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz inne nagrody rzeczowe i pieniężne. Laureaci oraz finaliści uzyskali ponadto zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego. 

Laureaci VII OOSL:

 

I miejsce: 

Konrad Kożuch, Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 w Poznaniu Lelewel, 

I nagroda ufundowana przez Nautiqus - Food Logistics

 

II miejsce:

Kacper Goraj, Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu ZS Nr 1 w Olkuszu, II nagroda ufundowana przez Vetro Port-Shipping-Services

  

III miejsce: 

Jakub Rompalski, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej, III nagroda ufundowana przez Wydawnictwo TD

 

IV miejsce: 

Zuzanna Starzyk, Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. ZS3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - THM

 

V miejsce: 

Michał Czaiński, Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie im. Jana Amosa Komeńskiego

 

VI miejsce: 

Mateusz Łuczak, Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica

 

VII miejsce: 

Marek Miakisz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 "Ekonomik" w Zielonej Górze CKZiU "Ekonomik"

 

VIII miejsce: 

Paweł Michalik, Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach Tischner

 

IX miejsce:

Kamil Młodziński, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie ZSE Staszów

 

X miejsce: 

Hubert Czyż, Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Ekonomik Stargard

 

Nagrody Specjalne ufundowane przez Wydawnictwo TD: 

Najlepszy Spedytor: Kacper Goraj

Najlepszy Logistyk: Kamil Młodziński

 

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali również książki ufundowane przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki, która jest oficjalnym partnerem Olimpiady od 2022 r.

 

Organizacja finału Olimpiady była możliwa dzięki finansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Wydział Ekonomiczny UG/Uniwersytet Gdański, sponsorom: MZK Wejherowo, Vetro Port-Shipping-Services. Wsparli nas również PCC Intermodal oraz Lotnisko Warszawa/Modlin. Patronat medialny objęły: Radio Gdańsk S.A., Namiary na Morze i Handel, Transport Manager, Logistics Manager. 

 

Podsumowanie Olimpiady, ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów nastąpiło podczas uroczystej gali w dniu 14 kwietnia 2023 r.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom, dziękujemy sponsorom i partnerom i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!


Olimpiada organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Harmonogram VII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej
w roku szkolnym 2022/2023

 

 

Partnerzy i sponsorzy VII edycji Olimpiady

 

Fundator nagrody głównej: 

 

 

 

Nagrody dla laureatów ufundowali również:

 

 

Fundator nagród specjalnych dla najlepszego spedytora oraz najlepszego

logistyka Olimpiady: 

 

 

Patroni medialni VII edycji Olimpiady

 

  
  

 

Partner VII edycji OOSL UG