Warsztaty Muzeum Morskie Gdańsk

Opublikowano 21 października 2022 roku

W imieniu Instytutu Historii Morskiej im. Leibniza Niemieckiego Muzeum Morskiego zapraszamy na warsztaty pt. „Gdańsk as an important harbor city in the context of coastal living in the North and Baltic Sea”, które odbędą się 18 listopada 2022 roku w Muzeum Morskim w Gdańsku.

Podczas spotkania prowadzący odpowiedzą na wiele pytań związanych z historią, teraźniejszością i przyszłością miast portowych i nadmorskich wykorzystując do tego warsztaty z interaktywną mapą. Uczestnicy przekonają się także jak wydarzenia ostatnich czterech dekad inspirują ekspertów do opracowywania koncepcji rozwoju miast.

Rejestracja i program wydarzenia dostępne na stronie https://www.eventbrite.com/e/past-present-and-future-of-costal-cities-tickets-440563626667

Warsztaty są częścią projektu pt. „Past, present and future of costal cities” poświęconego miastom portowym na Morzu Północnym i Bałtyckim. Kolejne spotkania odbędą się w Lubece, Hamburgu, Rostocku i Bremerhaven. Inicjatywa jest finansowana przez Niemiecką Federalną Fundację Kultury.

Program