Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Opublikowano 15 maja 2024 roku

 

W dniu 10 maja 2024 r. pracownicy i studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyli w rejsie zorganizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.  w ramach XI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE).

Tegoroczne DOFE są integralnym elementem obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.


Rejs po Porcie Gdynia jednostką „DRAGON” (galeon) miał charakter edukacyjny. Jego tematem przewodnim były inwestycje portowe, realizowane przy udziale dofinansowania z funduszy UE. Uczestnicy rejsu mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z poziomu „wody” z pracami nad przebudową i modernizacją nabrzeży, rozbudową nowego Publicznego Terminalu Promowego oraz terminalu ro-ro, modernizacją i rozbudową Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych, rozbudową powierzchni składowych i magazynów oraz powierzchni manewrowo-składowych, pogłębianiem wewnętrznych akwenów Portu Gdynia oraz podejściowego do Portu, a także budową największej w Polsce i jednej z najwyższych w Europie hal kadłubowych PGZ Stoczni Wojennej.


W rejsie udział wzięli pracownicy WE – dr. inż. Małgorzata Bielenia, dr Monika Grottel  i dr Jarosław Kempa oraz studentki i studenci kierunków Ekonomia, MSG i IB.


Za koordynację wydarzenia na Wydziale odpowiedzialne były dr Anna Sperska i dr Monika Grottel z Katedry Biznesu Międzynarodowego oraz Studenckie Koło Naukowe HaZet.


Organizatorom serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym niezwykle inspirującym i ciekawym wydarzeniu. Szczególne podziękowania przekazujemy panu Mariuszowi Karbowskiemu z Zarządu Morskiego Portu Gdynia, który opowiedział nam o inwestycjach portowych oraz pani Kierownik Projektu, Beacie Ostrowskiej za wsparcie organizacyjne.