Światowy Dzień Wartości na WE UG

Opublikowano 12 października 2023 roku

W  2023 r. Uniwersytet Gdański dołącza do oficjalnych obchodów Światowego Dnia Wartości. Jest to ogólnopolska inicjatywa zapoczątkowana przez Association of Business Service Leaders (ABSL), największą organizację zrzeszającą firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. 

 

Obchody Światowego Dnia Wartości to coroczna kampania, odbywająca się tego samego dnia w ponad 80 krajach, mająca na celu zwiększenie świadomości i praktyki uniwersalnych wartości na całym świecie w zmieniających się uwarunkowaniach zewnętrznych.

 


19 października 2023 r. w godz. 10.00-13.30 na  Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego
 (Sopot, Armii Krajowej 119/121) odbędą się dwie niezwykle ciekawe debaty panelowe w gronie naukowców i naukowczyń, przedstawicieli i przedstawicielek biznesu, samorządów oraz lokalnych liderów i liderek opinii, którzy będą rozmawiać o tym, w jaki sposób nasza tożsamość wpływa na poczucie przynależności.


Wydarzenie  w ramach Światowego Dnia Wartości odbędzie się równolegle w ośmiu miejscach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Bydgoszcz) i jest częścią programu ABSL #WorkingTogether, który obejmuje szereg działań włączających.


Światowy Dzień Wartości  na UG objęty jest Patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego.

 

 

Wydarzenie o godz. 10.00 otworzy Dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Monika Bąk prof. UG.

Wstęp do dyskusji wygłosi Remigiusz Wojciechowski, Wiceprezes ABSL i  Chapter Leader ABSL w Trójmieście.

 

 

pierwszej debacie pod hasłem „Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasie przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej” (10.15-11.15) wezmą udział:

 

 • Katarzyna Gruszecka- Spychała - Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki,
 • Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG - wykładowczyni akademicka, badaczka, Kierowniczka Zakładu Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju w Instytucie Psychologii, Uniwersytet Gdański,
 • Natalia Partyka - polskatenisistka stołowa, czterokrotna medalistka paraolimpijska,
 • dr Magdalena Markiewicz - Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Gdański (moderator debaty).

 

Przedmiotem drugiej debaty „Wiele odcieni przynależności i zaangażowania”  (11.20-12.20) jest wymiana doświadczeń i wzajemnych inspiracji dotyczących polityki Diversity  and Inclusion (D&I) w firmach sektorowych i uczelniach.

 

W drugiej debacie wezmą udział:

 • Aleksandra Peszek, HR Manager, Bayer,
 • Katarzyna Cichocka, Technical Program Manager, Diversity and Inclusion Leader, Intel,
 • dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego,
 • Klaudia Knapik, HR Manager, DNV (moderator debaty).

 

Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Ekonomiczny, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, sala C301 (budynek C, III p.).

 

Strona wydarzenia:

World Values Day – Absl

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Naczelnymi wartościami Uniwersytetu Gdańskiego są: racjonalne dążenie do prawdy poprzez innowacyjne badania naukowe, podążanie za najlepszymi wzorcami nauki światowej, nowoczesne kształcenie służące rozwojowi cywilizacyjnemu i społecznemu, wzajemny szacunek i zaufanie, tolerancja dla różnorodności poglądów oraz solidarność całej społeczności akademickiej.

 

 

Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych to jedna z najbardziej zróżnicowanych branż w Polsce, zatrudniająca 435 tysiące osób z czego blisko 20% stanowią obcokrajowcy. W samym Trójmieście działa ponad 200 centrów, w których pracuje 38 tysięcy osób.

 

Pracownicy sektora NUB, w tym również absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego, na co dzień funkcjonują na styku kultur, dzielą swoje obowiązki z kolegami i koleżankami z zagranicy czy działają w międzynarodowych zespołach. W tak różnorodnym środowisku ważne jest, żeby celebrować to, co jest dla nas wszystkich wspólne - wartości. 


 

World Values Day – Absl


  

 

W organizację tegorocznego Światowego Dnia Wartości zaangażowały się:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Łódzki 
 • Uniwersytet Warszawski
 • Collegium da Vinci w Poznaniu 
 • Politechnika Bydgoska w Bydgoszczy

 

 

Kontakt w sprawie wydarzenia:

dr Magdalena Markiewicz, magdalena.markiewicz@ug.edu.pl