Top Young 100

Opublikowano 04 maja 2023 roku

 W dniach 27-28 kwietnia w Katowicach studenci Naukowego Koła Logistyki wraz z opiekunem wzięli udział w konferencji pt.„Digital Talent the key for competitive advantage”, która kończyła piątą, jednocześnie inaugurując szóstą edycję programu  Top Young 100 - rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów logistyki i kierunków pokrewnych.

 

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii nową edycję rozpoczynało tak liczne grono reprezentantów Wydziału Ekonomicznego UG. Do finałowej setki uczestników zakwalifikowało się bowiem aż sześcioro naszych studentów: Dominika Apanasewicz, Emilia Domagała, Jakub Durawa, Marta Kaczmarek, Piotr Kozłowski oraz Dagmara Paszkowska. Edycję piątą z sukcesem ukończyli natomiast Paweł Pawlak i Patryk Pliszczyński.

 

Pierwszego dnia konferencji odbyło się szereg wystąpień i paneli dyskusyjnych, których myślą przewodnią były możliwości wynikające z zastosowania nowoczesnych technologii w logistyce. 

 

Dzień zakończył uroczysty bankiet, który był okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również uhonorowania najlepszych uczestników V edycji, partnerów biznesowych programu, a także opiekunów akademickich ze strony uczelni partnerskich, którym dr Leszek Reszka, pełniący funkcję koordynatora programu ds. współpracy z uczelniami, wręczył dyplomy z podziękowaniami. 

 

Drugiego dnia odbyła się zorganizowana przez przedsiębiorstwo GEODIS, debata oksfordzka pt. „Czy sztuczna inteligencja rozwiąże problemy branży TSL”, również z mocną reprezentacją naszego Wydziału.  Patryk Pliszczyński oraz Piotr Kozłowski wystąpili jako liderzy przeciwnych drużyn, a dr Leszek Reszka przewodniczył składowi sędziowskiemu. 

 

Dziękujemy Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach za ugoszczenie członków Naszego koła w swoich progach. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak prestiżowym wydarzeniu i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania związane z programem TopYoung100.