II edycja Akademii Finansów

Opublikowano 10 października 2022 roku

II edycja Akademii Finansów przy MF

Instytut Finansów, jednostka powołana przez Ministerstwo Finansów do realizacji działań edukacyjnych, ma przyjemność  zaprosić Studentów do udziału w II edycji Akademii Finansów.

Akademia Finansów to program edukacyjny, który  umożliwia studentom zdobycie unikalnych kompetencji i poszerzenie wiedzy z zakresu finansów. Program edukacyjny w czasie I edycji Akademii Finansów zgromadził 60 adeptów, którzy zdobyli wiedzę merytoryczną i praktyczną, pod okiem ekspertów.

II edycja Akademii Finansów to cykl intensywnych zjazdów szkoleniowych, w trakcie których uczestnicy biorą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów z zakresu finansów, prawa i administracji publicznej.

W świat finansów wprowadzą uczestników osoby związane m. in. z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Rzecznikiem Finansowym.

Tegoroczna edycja składa się z dwóch elementów.
Pierwszym z nich jest cykl 7 spotkań wykładowo-warsztatowych:

  • 3 spotkania odbywają się stacjonarnie w Warszawie w gmachu Ministerstwa Finansów. Udział uczestników jest bezpłatny (podczas zjazdów Instytut Finansów gwarantuje nocleg i wyżywienie).
  • 4 pozostałe spotkania mają formę hybrydową (możliwość udziału online).


Drugim elementem  programu edukacyjnego będzie turniej debat oksfordzkich,podczas którego uczestnicy zostaną podzieleni losowo na 5-osobowe zespoły debatujące, aby mierzyć się ze sobą w dyskusjach na tematy z zakresu merytorycznego wykładów.

Momentem kulminacyjnym całego wydarzenia będzie Gala Finałowa, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia i certyfikaty uczestnictwa absolwentom Akademii. Główną nagrodą bedą płatne staże w Instytucie Finansów.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez formularz dostępny pod adresem:
Akademia Finansów - Instytut Finansów (infin.gov.pl)

W formularzu należy uzupełnić podstawowe dane oraz odpowiedzieć na pytania rekrutacyjne.
Termin przesyłania zgłoszeń: 13 października

Więcej informacji na stronie wydarzenia
II edycja Akademii Finansów | Facebook


---------------------
O Instytucie Finansów
Instytut Finansów jest jednostką powołaną przez Ministerstwo Finansów, której działalność koncentruje się na promowaniu świadomości finansowej w społeczeństwie. Instytut skupia się na prowadzeniu działań edukacyjnych i wydawniczych poprzez organizację szkoleń, webinarów, seminariów, konferencji oraz opracowywanie ekspertyz, opinii i raportów wraz promocją wyników badań poprzez publikacje. Działalność Instytutu Finansów opiera się na skutecznej współpracy i budowaniu dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej i sektora finansowego ze  środowiskami akademickimi.