Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim

Opublikowano 04 października 2019 roku

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie z dyplomatą - przedstawicielem Ambasady USA w Polsce. Pani Konsul Dacia Liddle omówi 3 tematy istotne dla studentów:

  • programy wakacyjnej wymiany kulturowej w USA, niekolidujące z zajęciami w roku akademickim
  • możliwości studiowania w Stanach
  • oraz aspekt zniesienia wizy turystycznej - jak podróżować do USA bez wizy.

    Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim.


15 października 2019 roku, wtorek, godzina 10:00
Sala C301
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego
Armii Krajowej 119/121, Sopot
Wstęp wolny
Więcej informacji na facebooku: http://bit.ly/konsulUSAnaWEUG


Prelegenci:

Dacia Liddle, Consular Officer, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Dacia Liddle jest dyplomatą w randze Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pochodzi z Chicago w stanie Illinois. Od 15 lat pracuje na misjach amerykańskich w różnych częściach świat: Azja - Kambodża, Bliski Wschód - Bahrajn oraz Ameryka Połdniowa - Urugwaj i Peru. Od roku przebywa w Polsce, gdzie zajmuje sie między innymi rozpatrywaniem wniosków wizowych oraz spotkaniami na uczelniach wyższych i w szkołach średnich.Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski od 11  lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.