Top Young 100

Posted on 2024-04-19

W dniach 16-18 kwietnia w Krakowie studenci Wydziału Ekonomicznego wraz z opiekunem wzięli udział w konferencji pt. AI Empowering People for Success in Education and Business, która zakończyła szóstą, jednocześnie inaugurując siódmą edycję programu Top Young 100 - rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów logistyki i kierunków pokrewnych.


Kolejny rok z rzędu Wydział Ekonomiczny UG jest reprezentowany w programie Top Young 100. Do finałowej setki siódmej edycji zakwalifikowało się bowiem dwoje naszych studentów: Jakub Konopko oraz Milena Nowaczewska, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z Top Young 100. W gronie absolwentów, którzy z sukcesem ukończyli szóstą edycję, znaleźli się natomiast: Dominika Apanasewicz, Emilia Domagała, Jakub Durawa, Marta Kaczmarek, Piotr Kozłowski oraz Dagmara Paszkowska.


Pierwszego dnia konferencji odbyło się wiele wystąpień i paneli dyskusyjnych, których myślą przewodnią były możliwości wynikające z zastosowania sztucznej inteligencji w łańcuchach dostaw.


Dzień zakończył uroczysty bankiet, który był okazją nie tylko do świetnej zabawy i integracji, ale również do uhonorowania najlepszych uczestników szóstej edycji programu, którzy otrzymali specjalne podziękowania i statuetki wręczane przez Mariusza Gerałtowskiego - Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, dra hab. inż. Marka Dudka, prof. AGH – Dziekana Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie oraz dra Leszka Reszkę, prof. UG z naszego Wydziału, pełniącego funkcję opiekuna akademickiego programu Top Young 100 na Uniwersytecie Gdańskim oraz koordynatora programu ds. współpracy z uczelniami. W gronie wyróżnionych znalazł się również Piotr Kozłowski z naszego Wydziału. Serdecznie gratulujemy!


Drugiego dnia odbyły się warsztaty „IKEA Supply Chain” zorganizowane przez przedsiębiorstwo IKEA Purchasing Services Poland Sp. z o. o., podczas których studenci mogli zapoznać się z tematyką szeroko pojętego łańcucha dostaw, ofertą staży czy zadać nurtujące ich pytania. Warsztaty zostały uwieńczone rozwiązywaniem case study, podczas którego uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z możliwymi zagrożeniami w łańcuchu dostaw. 

 

Dziękujemy Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie za ugoszczenie członków naszego Wydziału w swoich progach. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak prestiżowym wydarzeniu i nie możemy się doczekać nowych wyzwań związanych z programem Top Young 100!