Głosuj na Absolwentkę Wydziału Ekonomicznego UG

Posted on 2021-10-01

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego i studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomicznym, doktor nauk ekonomicznych Pani Karolina Lipińska, Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego znalazła się w gronie finalistów  konkursu EU Sustainable Energy Awards, w którym wyróżnia się osoby, projekty za ich działania i innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Zachęcamy do głosowania na jedyną na tej liście Polkę!


15 września 2021 r. Komisja Europejska opublikowała listę finalistów konkursu EU Sustainable Energy Awards, w którym wyróżniane są osoby, projekty za ich innowacyjność w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, kobiety w energetyce oraz młodzi naukowcy.

Wśród 12 finalistów kategorii Kobiety w energetyce znalazła się jedyna Polka, absolwentka Wydziału Ekonomicznego i studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomicznym, doktor nauk ekonomicznych Pani Karolina Lipińska, Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Komisja doceniła zaangażowanie naszej absolwentki w tematykę poprawy efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii, planowanie energetyczne oraz w projekt Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku, w skład której wchodzi Uniwersytet Gdański.

Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz obywateli w głosowaniu publicznym, które trwa do 22 października 2021r. (50% głosów od jury, 50% głosów od internautów). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek 25 października 2021r. podczas ceremonii wręczenia nagród EUSEW 2021.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote/woman-in-energy oraz do rozpropagowania tej informacji.

Więcej informacji o działaniach prowadzonych przez dr Karolinę Lipińską można znaleźć na https://www.linkedin.com/in/karolina-lipinska-innovation-architect/


 
Źródło: https://ug.edu.pl/