14 marca spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

Posted on 2013-03-01

Już w  czwartek, 14 marca wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego

Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza na wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza "Odkrywając wolność" na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Wykład jest częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas kilkunastu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie około 5 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.
Po wykładzie będzie można kupić książkę "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów" i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.
Wykład odbędzie się 14 marca 2013 (czwartek) w godzinach 13:30 – 15:00 w Auli O na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, al. Armii Krajowej 119/121 w Sopocie.
Serdecznie zapraszamy