Studenci WE i WZR w finale konkursu

Posted on 2023-03-24

W dniu 8 marca 2023 roku dwójka studentów Wydziału Ekonomicznego i dwóch studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego - Wiktor Kamiński III rok I stopnia International Business, Milena I Nowaczewska I rok I stopnia Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Mateusz Kuzia II rok I stopnia Zarządzanie oraz Maksymilian Kobus III rok I stopnia Finanse i Rachunkowość - występujących pod nazwą Doradcy M&A z UG, wzięło udział w finale konkursu Financial Challenger XVIII organizowanego przez EY Parthenon.


Tematyka konkursu polegała na transakcjach fuzji i przejęć w sektorze finansów korporacyjnych. W pierwszym etapie każdy z drużyny indywidualnie zaliczył test, a w drugim etapie cały zespół już wspólnie jako Doradcy M&A z UG przygotował memorandum informacyjne firmy LPP, a następnie zaprezentował je przed komisją. W końcowym etapie należało przygotować strategię rozwoju na następne 3-5 lat oraz rozwiązać case przez 3 godziny związany ze strategią wyjścia. Finał zakończył się prezentacją.


Konkurs był niesamowitą szansą na wykorzystanie w praktyce zdobytej na uczelni wiedzy oraz na poznaniu bliżej jak przebiegają transakcje w świecie finansów korporacyjnych. Finał odbył się w Warszawie. Do konkursu zapisało się 1000 osób, a w finale znalazły się 34 osoby.


Gratulujemy naszym finalistom i życzymy wielu kolejnych sukcesów!