Oxford debates tournament final 27.02.2023

Posted on 2023-02-20

Serdecznie zapraszamy na Finał Turnieju Debat Oksfordzkich, który odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego dnia 27.02.2023 r. (poniedziałek) w godzinach 09.00-11.30 w sali C301.

 

Tematyka debat w ramach turnieju organizowanego przez Wydział Ekonomiczny dotyczy aktualnych problemów wpisujących się w idee zrównoważonego rozwoju, tj. kwestii ekonomicznych, gospodarczych, środowiskowych, klimatycznych, a młodzież pod kierunkiem opiekunów dydaktycznych ze szkół ponadpodstawowych ma okazję zgłębiać te zagadnienia i następnie prezentować wieloaspektowe spojrzenie na każdy z podejmowanych kolejno tematów.


W debatach finałowych zmierzą się drużyny licealistów z woj. pomorskiego, a poprowadzą je i ocenią doświadczeni w debatowaniu studenci UG wraz z kadrą akademicką. Jest to już trzecia edycja debat oksfordzkich na temat problemów ekonomii i zrównoważonego rozwoju, które odbędą się na Wydziale Ekonomicznym UG.

 

Rejestracja gości planowana jest w godz. 8.30-8.55.

 

9.00-9.30        Uroczyste otwarcie finału debat oksfordzkich

 

9.30 – 10.10    Debata o III miejsce. Teza: W Polsce należy wprowadzić cyfrowego złotego

 

W debacie o III miejsce zmierzą się:

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Sopocie 

X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej

 


10.30 – 11.10   Debata finałowa. Teza: Dostępność aplikacji AI, takich jak Chat GPT, zagraża procesowi edukacji

 

Uczestnicy debaty finałowej to uczniowie reprezentujący:

II Liceum Ogólnokształcące im. dr. W. Pniewskiego w Gdańsku 

Salezjańskie Liceum im. Św. Jana Bosko w Rumi

 

Podsumowanie turnieju i wręczenie Pucharu Turnieju nastąpi o godz. 11.30.


Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objęły: Dziekan Wydziału Ekonomicznego UG dr hab. Monika Bąk, prof. UG oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Gdańsku dr hab. Beata Majecka, prof. UG.


Gościem specjalnym Finału Turnieju Debat Oksfordzkich będzie prof. Leszek Balcerowicz, który w roku akademickim 2022/2023 objął opiekę nad Honorową Katedrą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ramach interdyscyplinarnych badań z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych Wydziału Ekonomicznego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

 
Finał turnieju debat oksfordzkich jest także okazją do zapoznania się z możliwościami wykorzystania debaty oksfordzkiej jako skutecznej metody dydaktycznej, budującej postawę zdrowej rywalizacji, ale też rozwijającej takie umiejętności, jak: jasne konstruowanie wypowiedzi, formułowanie argumentów, asertywne reagowanie na krytykę czy współpraca w zespole.


Gorąco zachęcamy do udziału!

Dr Magdalena Markiewicz, mgr Dominik Aziewicz, wraz z Kadrą Debat

 


Kontakt:
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego                                                                     
ul. Armii Krajowej 119/121, Sopot

magdalena.markiewicz@ug.edu.pl

dominik.aziewicz@ug.edu.pl