Radio Gdansk economic debate at our faculty

Posted on 2014-05-20

W dniu 20 maja 2014 odbyła się zorganizowana przez Radio Gdańsk i emitowana na żywo debata ekonomiczna w ramach audycji “Ludzie i pieniądze” nt. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Biznes a nauka.

 Debata odbyła się w ramach inauguracji Bałtyckiego Festiwalu Nauki

W debacie udział wzięli: Pan Piotr Ciechowicz - wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza, Pan Bolesław Drapella - przedsiębiorca, wiceprezes firm Morizon.pl i Melog.pl, Pani mgr Aleksandra Borowicz z Wydziału Ekonomicznego oraz Pan dr Wojciech Bizon – Prodziekan Wydziału Ekonomicznego.

W trakcie debaty omawiano w pierwszej kolejności poziom innowacyjności Polski i przyczyny braku postępu w tym obszarze. Kolejnym zagadnieniem była współpraca nauki z biznesem, która zarówno w oczach przedsiębiorców, jak i naukowców nie należy do najłatwiejszych. Goście Radia Gdańska wskazali jednakże na pozytywną zmianę, jaka dokonuje się w zakresie kooperacji. Ostatnim tematem był Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, który w nowej perspektywie finansowej ma wprowadzić Polską na drogę zrównoważonego rozwoju opartego na wiedzy i innowacji.
 
Debatę prowadziła Pani redaktor Iwona Wysocka.