Uczelnie szkołom - o finansach z NBP


O projekcie

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do współpracy w ramach projektu „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP”, który jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

Z uwagi na sytuację pandemiczną, proponujemy Państwu udział w projekcie w nowej zdalnej formule, czyli wykłady on-line z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Projekt skierowany jest do  szkół: nauczycieli  i uczniów (klasy 7-8 szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe). Będzie realizowany w okresie listopad-grudzień 2020. Celem projektu jest wzrost wiedzy uczniów oraz rozwój ich kompetencji w obszarze zarządzania finansami. Dla nauczycieli przygotowaliśmy warsztaty z zakresu innowacyjnych metod dydaktycznych w nauczaniu ekonomii i przedsiębiorczości.  Udział nauczycieli w warsztatach jest bezpłatny i jest  niezależny od udziału uczniów szkoły w wykładach.

Zajęcia odbędą się za pomocą  platformy MS Teams. W związku z tym, że  sytuacja pandemiczna jest dynamiczna i zmienna ze względu na wprowadzane obostrzenia, jesteśmy przygotowani na dwa warianty wykładów:  wykłady on-line dla uczniów w szkole oraz wykłady on-line w warunkach domowych. Link do wykładów otrzymają nauczyciele i uczniowie na adresy mailowe podane w zgłoszeniu.

Projekt „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP” jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.  Celem projektu jest wzrost wiedzy nt. zarządzania finansami u min. 400 uczniów biorących udział w projekcie. W projekcie zostaną zrealizowane następujące działania:

 • Wykłady on-line na wybrane tematy:
  I. Będę kim zechcę – własny biznes czy etat?
  II. Efekt latte – czyli jak skutecznie zarządzać swoimi finansami.
  III. Jak oszczędzać i inwestować, by się wzbogacić?
  IV. Jak pożyczać, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia- zasady odpowiedzialnego pożyczania.
  V. Bezpieczeństwo w świecie finansów.

 • Edukacja poprzez rozrywkę - konkurs na najlepszą pracę o tematyce finansowej w dwóch kategoriach:
  I.    „FINmovie” - konkurs na najlepszy film o tematyce finansowej
  II.    „FINposter” - konkurs na najlepszy plakat o tematyce finansowej

 • Warsztaty z innowacyjnych metod dydaktycznych - dla nauczycieli ekonomii i przedsiębiorczości, odbywające się na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie.

 • E-book - w ramach projektu zostanie opracowany e-book, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy w 5 tematach omawianych podczas zajęć z uczniami. Materiał ten będzie udostępniony wszystkim nauczycielom biorącym udział w naszym projekcie bezpłatnie w wersji elektronicznej. Dodatkiem do podręcznika będą prezentacje tematyczne, które nauczyciele będę mogli wykorzystywać podczas pracy własnej z uczniami.

 

Zgłoś swoich uczniów, szkołę i nauczycieli do projektu:

 • jeśli chcesz, aby Twoi uczniowie wzięli udział w projekcie i skorzystali z bezpłatnych wykładów w swojej szkole lub na Wydziale Ekonomicznym UG,
 • jeśli chcesz, aby Twoi uczniowie samodzielnie poprzez rozrywkę pogłębili wiedzę z zakresu zarządzania finansami i zdobyli cenne nagrody w konkursach,
 • jeśli chcesz zapoznać się z innowacyjnymi metodami dydaktycznymi w zakresie nauczania ekonomii i przedsiębiorczości,
 • jeśli chcesz otrzymać zestaw materiałów dydaktycznych, prezentacji, ćwiczeń i warsztatów o zarządzaniu finansami.


Zarejestruj się i weź udział w projekcie „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP” na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem projektu:

Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Gdański
Ul. Armii Krajowej 119/121
81-824 Sopot
Tel. 58/ 523 12 21
Email: uczelnieszkolom@ug.edu.pl

Regulaminy konkursów

FINMOVIE
FINPOSTER