Spotkanie Rady Ekspertów czerwiec 2016

Opublikowano 10 czerwca 2016 roku

2.06.2016 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się kolejne spotkanie Rady Ekspertów.
Dziekan Wydziału Ekonomicznego prof. Krzysztof Dobrowolski powitał zebranych i w krótkim wystąpieniu nawiązał do 5-letniego okresu funkcjonowania Rady Ekspertów. W związku z końcem kadencji dziekańskiej prof. Krzysztof Dobrowolski przedstawił nowy zespół dziekański, który obejmie władzę na wydziale od 01.09.2016 r.:

  • dziekan prof. Monikę Bąk (obecną prodziekan wydziału),
  • prodziekana prof. Przemysława Borkowskiego,
  • prodziekan dr Magdalenę Markiewicz,
  • prodziekana dr Tomasz Gutowskiego.

 Dziekan Elekt prof. Monika Bąk podsumowała dotychczasową współpracę z Radą Ekspertów i przedstawiła plany na przyszłość.


   

 

Prof. Dariusz Filar wygłosił wykład "Alternatywne drogi kontynuacji procesu transformacji polskiej gospodarki", po którym rozwinęła się interesująca dyskusja.

 

Tradycją spotkań Rady Ekspertów jest prezentacja dorobku studentów kół naukowych działających na Wydziale Ekonomicznym. Tym razem zaprezentowały się koła:

  • Koło Naukowe Logistyki,
  • Koło Naukowe Innovative Ways Group.

 Druga część spotkania, prowadzona przez prof. Hannę Klimek poświęcona była pamięci prof. Stanisława Szwankowskiego, Dziekana Wydziału Ekonomicznego w latach 2002-2008. W części tej uczestniczyła także Rodzina Profesora i Przyjaciele, w tym Żona Profesora Barbara Szwankowska  i Córka Agnieszka Szwankowska. Spotkanie było okazją do ciepłych wspomnień o Profesorze, a także prezentacji książki poświęconej Jego Pamięci, "Porty morskie w perspektywie przestrzennej, ekonomicznej, transportowej, logistycznej i społecznej”, wydanej pod redakcją prof. Hanny Klimek.         


Wspomnienia, a także rozmowy o sprawach bieżących kontynuowane były przy poczęstunku w kuluarach.