Bałtycki Festiwal Ekonomiczny 2019

Opublikowano 22 marca 2019 roku

 

 

 

 

Już po raz czwarty mamy ogromną przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. W tym roku zapraszamy Was do Sopotu na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 10 i 11 kwietnia 2019 r.Jest to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych oraz nieco starszych uczniów, żeby poznać tajniki ekonomii w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów - poprzez zabawę.

 

W tym roku przygotowaliśmy kilkanaście wydarzeń dla różnych grup wiekowych:

 

Na czym zarabia Zając Wielkanocny?

W prezentacji poruszymy takie tematy jak zwyczaje Wielkanocne w krajach Unii Europejskiej i na świecie oraz statystyki sprzedażowe firm zajmujących się produkcją słodyczy, również w okresie Świąt Wielkanocnych.

 

Zaginione skarby mórz

Najmłodsze dzieci zabierzemy w przygodę „W poszukiwaniu zaginionego skarbu”. Będą miały okazję zobaczyć świat piratów, mórz i oceanów.

 

Podstawy Inwestowania – gra Cashflow i Eurocash

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać podstawy inwestowania poprzez zabawę. Na osoby, które nie miały wcześniej styczności z grami tego typu czeka „Cashflow 101”, a gracze bardziej zaawansowani będą mogli spróbować swoich sił w „Cashflow 202”

 

Nowoczesna logistyka

Jeśli zawsze byłeś ciekawy, co oznaczają kody kreskowe umieszczone na opakowaniach – przyjdź na nasze warsztaty! Dowiesz się również, co to są technologie radiowej identyfikacji danych, gdzie spotykasz się z nimi na co dzień i jak wykorzystuje się je w logistyce.

 

Warsztaty z przedsiębiorczości

Chcielibyście poczuć się jak prawdziwy przedsiębiorca? Mamy coś dla was – warsztaty z przedsiębiorczości, gdzie wczujecie się w rolę przedsiębiorcy i w grupach wspólnie popracujecie nad projektem.

 

Tanie podróże małe i DUŻE, czyli skąd się bierze cena usług transportowych i jak podróżować taniej

Lubisz podróżować? Chciałbyś zwiedzać świat ale uważasz, że nie masz wystarczających funduszy? Przyjdź do nas, dowiedz się dlaczego ceny lotów (i nie tylko) się tak szybko zmieniają, posłuchaj o naszych wycieczkach oraz spróbuj swoich sił w planowaniu własnej podróży!

 

Co? Gdzie? Kiedy? - czyli odkrywanie tajemnic logistyki

Warsztaty i gra edukacyjna ucząca podstaw logistyki, skierowana do najmłodszych. Z nami dowiesz się, jak właściwie zaplanować zabawę, pieczenie ciasta lub budowę domu.

 

Nowoczesne technologie i biznes elektroniczny

Gra edukacyjna utrzymana w tematyce nowoczesnych technologii i Internetu w przystępnej oraz zabawnej dla dzieci formie.

 

Szachy wcale nie są takie nudne

Szachy mogą być ciekawe. Przekonajcie się o tym przychodząc na ten warsztat.

 

Ekonomiczne jeden z dziesięciu

Jesteś pewny swojej wiedzy z zakresu funkcjonowania gospodarki, marketingu, nauki o przedsiębiorstwie bądź innych dziedzin ekonomii? Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w naszym quizie.

 

Szanse i zagrożenia w transporcie morskim

Na spotkaniu uczniowie szkół średnich będą mieli okazję dowiedzieć się jak obecnie wygląda sytuacja w sektorach TLS i gospodarki morskiej. Zajęcia zostaną podzielone na dwa bloki – część teoretyczną i interaktywny konkurs.

 

 

Informacje szczegółowe dotyczące imprez znajdziecie na plakatach promujących tegoroczną edycję BFE.

 

BFE - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasy 1-3 oraz 4-6)

 

BFE - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasy 7-8), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Zapisów na imprezy festiwalowe można dokonywać pod adresem mail festiwalekonomiczny@gmail.com


Koordynatorzy BFE
dr Michał Suchanek
dr Agnieszka Szmelter-Jarosz
mgr Aleksander Jagiełło