Baltic Festival of Economics

Posted on 2018-02-26Bałtycki Festiwal Ekonomiczny 2018

Już po raz trzeci mamy ogromną przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. W tym roku zapraszamy Was do Sopotu na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w dniach od 14 do 15 marca.

Jest to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych oraz nieco starszych uczniów, żeby poznać tajniki ekonomii w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów - poprzez zabawę.


Bałtycki Festiwal Ekonomiczny - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasy 1-3 oraz 4-6)

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasa 7), gimnazjów oraz liceówW tym roku przygotowaliśmy kilkanaście wydarzeń dla różnych grup wiekowych, między innymi:

Jak wydać 20 zł?

Dzięki tej zabawie uświadomisz sobie jaka jest wartość pieniędzy. Przy okazji poćwiczysz umiejętność szybkiego dodawania i odejmowania w pamięci, która na pewno przyda się na klasówce.

Zaginione skarby mórz

Czeka na Ciebie przedstawienie z filmu „Piraci z Karaibów”. Poznasz tradycyjne wyposażenie każdego pirata i jego statku, dowiesz się gdzie faktycznie można spotkać piratów oraz staniesz się poszukiwaczem skarbu!.

Nowoczesna logistyka

Jeśli zawsze byłeś ciekawy, co oznaczają kody kreskowe umieszczone na opakowaniach – przyjdź na nasze warsztaty! Nauczysz się odczytywać kody kreskowe i identyfikować kraj pochodzenia produktu. Dowiesz się również, co to są technologie radiowej identyfikacji danych, gdzie spotykasz się z nimi na co dzień i jak wykorzystuje się je w logistyce.

Pirat też chciałby być vlogerem!

Pirat Jacek od zawsze marzył, aby zostać Youtuberem - pomóżmy mu spełnić jego marzenie! Na warsztatach razem z piratem Jacusiem dowiesz się jak działa YouTube i jak bezpiecznie się po nim poruszać. Dowiesz się o czym powinien pamiętać aspirujący vloger.

Wyścig Małych Ekonomistów

Lubisz planszówki? – z nami będziesz miał okazję stać się częścią wielkiej gry! O zwycięstwie zadecyduje nie tylko tradycyjny rzut kostką, ale przede wszystkim znajomość ekonomii, z którą spotykasz się codziennie – nawet o tym nie wiedząc.

Cashflow - warsztaty z wykorzystaniem gier "Cashflow 101" i "Cashflow"

Na warsztatach będziesz miał możliwość zagrania w "Cashflow" czyli grę planszową która uczy podstaw inwestowania w nieruchomości oraz akcje.

Unia Europejska z przymrużeniem oka

Dlaczego marchewka jest owocem? Dlaczego ślimak jest rybą? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz podczas prezentacji dotyczącej zabawnych ciekawostek na temat UE

Chiny – co, jak, gdzie?   

Czas odkryć ciekawostki i obalić mity o Chinach! Rozszyfruj zawartość tajemniczej koperty, stwórz i zaprezentuj swój oryginalny kolaż. A na końcu… weź udział w quizie, z którego dowiesz się m.in. dlaczego w Chinach przed Świętami zanotowany zostaje wzrost sprzedaży jabłek.


Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zapisów na imprezy festiwalowe można dokonywać pod adresem mail festiwalekonomiczny@gmail.com

Koordynatorzy BFE
dr Michał Suchanek
mgr Ewelina Mandera
dr Magdalena Markiewicz
mgr Agnieszka Szmelter