O ESDW 2018

 

W dniu 5 czerwca 2018 roku w godzinach 10-15 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Dzień Zrównoważonego Rozwoju. W ramach tego dnia zostanie zorganizowanych siedem tematycznych wydarzeń.

 

  1. Konkurs fotograficzny, który obejmuje dwa tematy : „Walka z ubóstwem”, gdzie grupą docelową są studenci oraz „Uchwycić sportowego ducha” – dla grupy wiekowej 16+. 
  2. Projekt zatytułowany „Miasto na detoksie”, który składa się z trzech inicjatyw. Pierwszą z nich jest „Kalkulacja Ślad ekologiczny”, która pozwoli obliczyć swój ślad ekologiczny. Druga to „Kolorowe pojemniki”, czyli zabawa mająca na celu pokazać jak w myśl nowych zasad, właściwie segregować odpady. Trzecia pod nazwą „Kosmetyczny detoks” odbędzie się w formie warsztatów, na których będą tworzone naturalne kosmetyki i środki czystości.
  3. Następnym z projektów jest „Zero Waste”. W jego ramach odbędą się trzy akcje, promujące hasła: reuse (używaj ponownie), reduce (ograniczaj) i recycle (segreguj i przetwarzaj). W ramach „reuse”, można będzie sprawdzić czy umiemy segregować odpady i zdobyć torbę materiałową na codzienne zakupy. Inicjatywa „reduce”, opierać się będzie na akcji „Kawa w swoim kubku” – każdy kto przyjdzie z własnym kubkiem otrzyma kawę za darmo. W ramach „recycle” odbędą się warsztaty upcyklingowe,  w ramach których będziemy przywracać życie odpadom. 
  4. Projekt „Be healthy – Eat healthy” to warsztaty dietetyczne, które mają pokazać jak zmienić niezdrowe nawyki żywieniowe i odżywiać się według zdrowych zasad.
  5. W ramach projektu „Fair Trade” zostaną zorganizowane  warsztaty i wystawa zasad Sprawiedliwego Handlu. Wystawa i warsztaty „Szkoła przyjazna Sprawiedliwemu Handlowi” mają na celu rozpropagowanie idei Sprawiedliwego Handlu wśród studentów i pracowników, ale także uczniów szkół podstawowych. 
  6. Ostatnim z projektów jest panel dyskusyjny, na którym zostanie poruszony temat zrównoważonej mobilności w mieście oraz zaprezentowane będą działania jakie można podjąć, aby promować zrównoważony rozwój, np. Rower Metropolitarny czy Carsharing. Druga część panelu odbywać się będzie pod hasłem „Biznes a zrównoważony rozwój”.

 

Plakat wydarzenia do ściągnięcia.

Plakat:

 

Wersja ANGIELSKA