Sukces naszych studentów

Posted on 2024-06-17

Sukces naszych studentów w  Akademickich Mistrzostwach Menedżerskich

12 czerwca w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się Wielki Finał najlepszego konkursu biznesowego dla studentów w Polsce – Akademickich Mistrzostw Menedżerskich. W rozgrywce finałowej uczestniczyło 10 najlepszych zespołów studenckich wyłonionych w eliminacjach. Studenci w ramach konkursu rywalizowali prowadząc wirtualne agencje interaktywne.

Reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego – z Wydziału Ekonomicznego w składzie:

Aleksander Setnik

Jan Szwindowski

Magdalena Kicior

pod opieką mgr Przemysława Wysińskiego

pokonała w sumie 195 zespołów z 86 uczelni z całej  Polski i zajęła 9 miejsce w najlepszym konkursie biznesowym dla studentów

Wielkie Gratulacje! 😃

Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie zorganizowane zostały przez startup Revas, producenta Branżowych Symulacji Biznesowych, czyli narzędzi do praktycznej nauki biznesu

Gośćmi Specjalnymi finału byli Minister Nauki Dariusz Wieczorek i Rafał Brzoska – właściciel marki InPost oraz Prezes Rafał Brzoska Foundation, który w swoim motywacyjnym speechu udzielił praktycznej lekcji biznesowej wszystkim Finalistom.

Studenci wcielali się w rolę właścicieli wirtualnych biur podróży, podejmując decyzje związane z ofertą, zatrudnianiem pracowników, marketingiem czy sprzedażą. Zespoły podejmowały decyzje, analizowały wyniki, wyciągały wnioski i wprowadzały korekty do swoich strategii biznesowych.