Sukcesy sportowe

Opublikowano 24 maja 2023 roku

W dniach 19-21 maja br. w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbyły się VIII. Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. W trzydniowych zmaganiach po raz pierwszy uczestniczyła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, a w jej składzie Natalia Skrzypkowska i Adam Miotk (oboje z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu), Maciej Siwy (Biuro Prawne), Marek Nuszel (Administracja Budynków Kampusu Sopot), Maksymilan Biniakiewicz (Drukarnia) oraz trzech pracowników z naszego wydziału – Jakub Kwiatkowski, Tomasz Gutowski i Jacek Grodzicki. Po pięciu rozegranych meczach drużyna UG zajęła VII miejsca. Jak na debiut w zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz krótki okres przygotowań jest to bardzo dobry wynik.

Warto zaznaczyć, że naprawdę niewiele zabrakło do walki o miejsce w pierwszej piątce. Startowało 13 drużyn z ośrodków akademickich z całej Polski.

Zwycięstwo przypadło pracownikom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy po pełnym emocji meczu wygrali z reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czwarte miejsce zajęła ekipa naszych Koleżanek i Kolegów z Politechniki Gdańskiej.

Gratulacje zarówno dla zwycięzców, jak i dla pokonanych!

Osobne pozdrowienia dla niezawodnych kibiców z UG i dla Organizatorów z Politechniki Gdańskiej.