Talenty naszych studentów

Opublikowano 05 stycznia 2023 roku

Talenty naszych studentek i studentów w "Galerii na Ekonomicznym"

W kolejnej odsłonie "Galerii na Ekonomicznym" ukazane zostały sylwetki dwóch studentek Wydziału Ekonomicznego: Pauliny Hinc i Adelajdy Barczak

Obie Panie - oprócz zainteresowania ekonomią - wyróżniają się zamiłowaniem do sportu, w tym tańca towarzyskiego (p. Paulina) i cheerleadingu (p. Adelajda).

Pani Paulina Hinc – studentka III roku na kierunku ekonomia, studia stacjonarne:

„Od najmłodszych lat wiedziałam, że taniec to dziedzina, która mnie uszczęśliwia i dodaje skrzydeł. Zaczęłam od baletu, poprzez hip-hop, aż po taniec towarzyski. I w ten sposób już od 6 lat to właśnie taniec towarzyski jest moją pasją. Jest dla mnie chwilą wytchnienia i całkowitego odcięcia się od rzeczywistości. Pozwala wyrażać siebie i emocje przez ruch oraz pomógł mi ukształtować mój charakter. Startuję w ogólnopolskich turniejach i mistrzostwach tańca. Wciąż staram się o wyższe klasy taneczne, zdobywając potrzebne do tego miejsca medalowe.

Pani Adelajda Barczak – studentka II roku na kierunku ekonomia, studia stacjonarne:

„Można powiedzieć, że taniec to moje życie (…). 2 lata temu postanowiłam dołączyć do zespołu Cheerleaderek Trefla Sopot. Swój debiut miałam na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Krakowie. Występowałam też na Lidze Narodów w piłce siatkowej mężczyzn oraz - co uważam za najważniejsze osiągnięcie - na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej tak mężczyzn, jak i kobiet. Na co dzień występuję w Ergo Arenie i Hali 100-lecia na meczach koszykówki Trefla Sopot. Na każdy sezon mamy przygotowanych 30 układów, które prezentujemy. Jestem szczęśliwa, że dołączyłam do tego zespołu i mogę wspierać naszą polską drużynę podczas najważniejszych wydarzeń siatkówki w Polsce.”

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia "Galerii na Ekonomicznym" oraz do przesyłania kandydatur osób posiadających zainteresowania i pasje życiowe warte zaprezentowania środowisku Wydziału Ekonomicznego.

Od 22 maja 2022 r. studenci Wydziału Ekonomicznego mogą prezentować swoje talenty w nowo otwartej Galerii na Wydziale Ekonomicznym.

Inicjatorkami przedsięwzięcia są prodziekan ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dr Magdalena Markiewicz wraz z dr Ewą Ignaciuk z Katedry Mikroekonomii.

Zdaniem Prodziekan, Galeria na Ekonomicznym ma ukazywać środowisku Wydziału Ekonomicznego różnorodność zainteresowań i pasji życiowych studentów oraz zachęcać ich do pokonywania własnych słabości, czy też odkrywania własnej drogi życiowej.

W obecnej odsłonie Galerii na Ekonomicznym rekomendacje talentów kolejnych studentów przekazał dr Leszek Reszka.

Osobami, których prace zostały zaprezentowane w Galerii na Ekonomicznym w 2022 r. byli:
pan Mateusz Iskrzycki (malarstwo portretowe z wykorzystaniem brushmarkerów) oraz pani Nikola Mazur (łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku, olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski).

Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy:
magdalena.markiewicz@ug.edu.pl
ewa.ignaciuk@ug.edu.pl