Konkurs o Nagrodę Rzecznika Finansowego

Opublikowano 04 lutego 2019 roku

Rzecznik Finansowy wraz z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej ogłaszają rozpoczęcie III edycji Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką  z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym.

Konkurs obejmuje zakresem zarówno zagadnienia praktyk rynkowych jak też i zagadnienia związane ze stabilnością oraz bezpieczeństwem instytucji i transakcji  rynku finansowego, które mają oczywisty wpływ na jakość ochrony klienta. W sposób naturalny Jury zainteresowane jest zarówno dziełami odnoszącymi się do spraw polskich jak i tych które eksplorują otoczenie międzynarodowe.

Konkurs obejmuje:

• prace doktorskie obronione w latach 2017-2018
  • prace magisterskie i licencjackie obronione w roku 2018

Zgłoszenie może być dokonane przez:

• autora pracy
  • promotora, za zgodą autora
  • Dyrektora Instytutu/Katedry lub Dziekana wydziału uczelni, w której realizowana była rozprawa/przeprowadzany był egzamin, a także dyrektorów instytutów badawczych oraz instytutów naukowych PAN, za zgodą autora

Do Konkursu mogą być zgłoszone prace napisane w języku polskim, podejmujące tematykę ochrony klienta na rynku finansowym, ocenione przez promotora jako bardzo dobre, które stanowiły podstawę egzaminu magisterskiego lub licencjackiego oraz prace doktorskie, zakończone nadaniem autorowi pracy tytułu doktora.

Do Konkursu nie mogą być zgłaszane prace nagrodzone w innych konkursach, z wyjątkiem nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub macierzystej uczelni.

Pracę w wersji elektronicznej na elektronicznym nośniku informacji (format .doc oraz .pdf) wraz z niżej podaną dokumentacją należy złożyć w terminie do 26 kwietnia 2019 r. w Biurze Rzecznika Finansowego.

Adres:
Biuro Rzecznika Finansowego
al. Jerozolimskie 87
02 - 001 Warszawa

Wymagana dokumentacja:

• wniosek zawierający: imię i nazwisko autora pracy oraz adres do korespondencji z autorem, a także numer telefonu kontaktowego oraz e-mail
  • w przypadku gdy pracę zgłasza autor, oświadczenie promotora zawierające potwierdzenie okoliczności dopuszczających pracę do konkursu (§ 2 ust. 1 i 2 regulaminu) lub kopię protokołu egzaminu magisterskiego, licencjackiego, podyplomowego lub kopię uchwały o nadaniu stopnia naukowego doktora
  • oświadczenie autora pracy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z Konkursem
  • oświadczenie o samodzielnym autorstwie pracy

Zakończenie prac Jury, ogłoszenie wyników Konkursu oraz ceremonia wręczenia nagród przewidywane są w grudniu 2019 r.

Szczegółowe warunki Konkursu, w tym zasady oceny prac określa regulamin wraz z załącznikami dostępny na portalu internetowym Rzecznika Finansowego, www.rf.gov.pl w zakładce Nasze inicjatywy

Kontakt z sekretarzem Jury, Hanną Bibrowską: (h.bibrowska@rf.gov.pl).