Szlachetna Paczka na UG

Opublikowano 08 grudnia 2021 roku

Święta to szczególny czas w roku, w którym warto pomagać innym, a w szczególności tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Pragniemy ogłosić, że w tym roku wszyscy Pracownicy, Doktoranci oraz Studenci naszej uczelni będą mogli wspólnie wesprzeć osoby w potrzebie w ramach akcji Szlachetna Paczka.

W związku z organizowaną zbiórką w dniach 03-10.12.2021 r. każdy, kto wyrazi chęć, będzie mógł przynieść artykuły do specjalnie przygotowanych pojemników umieszczonych na parterze naprzeciw portierni w holu Wydziału Zarządzania przy ul. Armii Krajowej 101 oraz obok szatni w budynku przy ul. Piaskowej 9 w Sopocie.

Przy pojemnikach będzie znajdować się lista potrzebnych rzeczy, która codziennie będzie aktualizowana, jeśli dana potrzeba zostanie zrealizowana (aby uniknąć sytuacji, w której jedna potrzeba zostanie zaspokojona potrójnie, a inna wcale).

Pani Anna wraz z mężem, mamą, babcią oraz dziećmi tworzą cudowną, wielopokoleniową Rodzinę. Pani Anna opiekuje się dziećmi (9 l., 4 l., 3 m-ce.), mama w przerwie pracy dorywczej i w miarę możliwości pomaga, a babcia gotuje dla swoich prawnuków.

Rodzina żyje bardzo skromnie, w malutkim mieszkanku musi pomieścić się 7 osób. Pani Anna z mężem próbują od kilku lat remontować własnymi siłami mały domek, który dostali w spadku po babci męża. Przy powiększającej się

Rodzinie, to dla nich bardzo ważne, dlatego pieniądze starają się wydawać na rzeczy najbardziej potrzebne. Babcia kilka lat temu musiała zaciągnąć kredyt, aby wyremontować dach po pożarze.

Rodzina bardzo lubi spędzać czas razem, Panie lubią razem przesiadywać w kuchni i gotować. Uzupełniają się i wzajemnie sobie pomagają w codziennych obowiązkach. Dzieci są bardzo radosne i uśmiechnięte. Babcia oprócz zmywania bardzo lubi dziergać na drutach. Jak wspominają, wszyscy są wdzięczni Panu Bogu za Rodzinę oraz za zdrowie, którego na szczęście nikomu nie brakuje. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy to razem starają się je rozwiązywać i wspólnie wspierać.