I Ogólnopolska Konferenc Naukowa TEP

Opublikowano 02 listopada 2020 roku

Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP) wraz z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w 1. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. prof. Jana Winieckiego, która odbędzie się 26-27 listopada 2020 r. w Sopocie. Jej celem jest propagowanie myśli i dorobku naukowego Profesora Winieckiego, który był jednym z założycieli TEP oraz jego wieloletnim Prezesem. Profesor był osobą o bogatym dorobku naukowym oraz wyrazistych, a dla wielu, kontrowersyjnych poglądach. W środowisku akademickim cieszył się powszechnym uznaniem.

Tytuł pierwszej konferencji: „Gospodarka bez ekonoma – którędy do dobrobytu?” odnosi się do tytułu książki pod red. prof. Winieckiego, jaka ukazała się w 1999 roku. Składały się na nią teksty, które powstały na rzecz realizowanego przez TEP programu publicznej edukacji ekonomicznej pod nazwą „Którędy do dobrobytu ?”. W ramach Konferencji przewidziana jest sesja plenarna i sesja naukowa. Przygotowywana jest również wystawa publikacji Profesora.

Więcej informacji na stronie konferencji - tutaj.