Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na WE UG

Opublikowano 08 listopada 2019 roku

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na WE  UG

Wydział Ekonomiczny i Koło Naukowe Przedsiębiorczości Start-UP organizują wydarzenie związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości.

Odbędzie się ono 18 listopada 2019 r. na Wydziale Ekonomicznym o godz 11.30 - 13.00  w sali konferencyjnej (A8 – budynek główny, parter).

Program:

1. Wykład dr Ewy Ignaciuk (Katedra Mikroekonomii WE UG) ‘’Różne oblicza przedsiębiorczości’’
  2. Wykład dr Jarosława Kempy (radny Miasta Sopot) ‘’Rola samorządu w stymulowaniu przedsiębiorczości’’
  3. Referat Oksany Urbanskaya (studentka Wydziału Zarządzania, członkini Koła Naukowego Przedsiębiorczości START-UP): ‘’Innowacyjne modele biznesowe w MŚP’’
  4. Quiz wiedzy o przedsiębiorczości

Na zwycięzców quizu będą czekały atrakcyjne nagrody

Zapraszamy!!!

Kontakt i zapisy: magdalena.pek@ug.edu.pl, tel. 58 523-12-21

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Tydzień jest również okazją do podkreślenia roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. Imprezy organizowane w listopadzie są dobrą okazją, by wymienić się doświadczeniami i uruchomić potencjał kolejnych pokoleń przedsiębiorców.