Bałtycki Festiwal Ekonomiczny WE UG

Opublikowano 26 lutego 2018 roku

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny 2018

Już po raz trzeci mamy ogromną przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. W tym roku zapraszamy Was do Sopotu na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w dniach od 14 do 15 marca.

Jest to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych oraz nieco starszych uczniów, żeby poznać tajniki ekonomii w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów - poprzez zabawę.

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasy 1-3 oraz 4-6)

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny - wydarzenia dla szkół podstawowych (klasa 7), gimnazjów oraz liceów

W tym roku przygotowaliśmy kilkanaście wydarzeń dla różnych grup wiekowych, między innymi:

Jak wydać 20 zł?

Dzięki tej zabawie uświadomisz sobie jaka jest wartość pieniędzy. Przy okazji poćwiczysz umiejętność szybkiego dodawania i odejmowania w pamięci, która na pewno przyda się na klasówce.

Zaginione skarby mórz

Czeka na Ciebie przedstawienie z filmu „Piraci z Karaibów”. Poznasz tradycyjne wyposażenie każdego pirata i jego statku, dowiesz się gdzie faktycznie można spotkać piratów oraz staniesz się poszukiwaczem skarbu!.

Nowoczesna logistyka

Jeśli zawsze byłeś ciekawy, co oznaczają kody kreskowe umieszczone na opakowaniach – przyjdź na nasze warsztaty! Nauczysz się odczytywać kody kreskowe i identyfikować kraj pochodzenia produktu. Dowiesz się również, co to są technologie radiowej identyfikacji danych, gdzie spotykasz się z nimi na co dzień i jak wykorzystuje się je w logistyce.

Pirat też chciałby być vlogerem!

Pirat Jacek od zawsze marzył, aby zostać Youtuberem - pomóżmy mu spełnić jego marzenie! Na warsztatach razem z piratem Jacusiem dowiesz się jak działa YouTube i jak bezpiecznie się po nim poruszać. Dowiesz się o czym powinien pamiętać aspirujący vloger.

Wyścig Małych Ekonomistów

Lubisz planszówki? – z nami będziesz miał okazję stać się częścią wielkiej gry! O zwycięstwie zadecyduje nie tylko tradycyjny rzut kostką, ale przede wszystkim znajomość ekonomii, z którą spotykasz się codziennie – nawet o tym nie wiedząc.

Cashflow - warsztaty z wykorzystaniem gier "Cashflow 101" i "Cashflow"

Na warsztatach będziesz miał możliwość zagrania w "Cashflow" czyli grę planszową która uczy podstaw inwestowania w nieruchomości oraz akcje.

Unia Europejska z przymrużeniem oka

Dlaczego marchewka jest owocem? Dlaczego ślimak jest rybą? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz podczas prezentacji dotyczącej zabawnych ciekawostek na temat UE

Chiny – co, jak, gdzie?

Czas odkryć ciekawostki i obalić mity o Chinach! Rozszyfruj zawartość tajemniczej koperty, stwórz i zaprezentuj swój oryginalny kolaż. A na końcu… weź udział w quizie, z którego dowiesz się m.in. dlaczego w Chinach przed Świętami zanotowany zostaje wzrost sprzedaży jabłek.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zapisów na imprezy festiwalowe można dokonywać pod adresem mail festiwalekonomiczny@gmail.com

Koordynatorzy BFE
dr Michał Suchanek