Absolwencka Debata Dyplomatyczna na UG

Opublikowano 15 lutego 2018 roku

Stowarzyszenie Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG zaprasza na Absolwencką Debatę Dyplomatyczną, pt. Oblicza dyplomacji – ambasador jako polskie okno na świat, konsul honorowy, czyli zagraniczne spojrzenie na Polskę. Debata odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119-121, 21 lutego o godzinie 13.30 w auli B.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli:

• Stanisław Ciosek - ambasador w ZSRR i Rosji w latach 1989–1996,
  • Jan Głuchowski - ambasador RP w Bangladeszu w 1991 r.,
  • Stefan Radomski – ambasador RP w Turkmenistanie w latach 2010-2012, radca handlowy w Biurze Radcy Handlowego w Konsulacie Generalnym w Sydney w latach 1991-1996, zastępca kierownika placówki w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Wiedniu w latach 2004-2007,
  • Maciej Mariusz Dobrzyniecki - konsul honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku,
  • Stanisław Laskowski – honorowy konsul generalny Islandii w Gdańsku,
  • Marek Pietrzak - konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy.

Patronat nad debatą objął Uniwersytet Gdański i JM Rektor dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. nadzwyczajny oraz Wydział Ekonomiczny UG, Wydział Nauk Społecznych UG i Wydział Zarządzania UG. Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Magazyn Pomorski, Radio Uniwersytetu Gdańskiego MORS, Gazeta Uniwersytecka i Akademicka - Pomorska Studencka Platforma Informacyjna.

Zapraszamy na debatę studentów wszystkich trójmiejskich uczelni, pracowników naukowych trójmiasta, dyplomatów, dziennikarzy i wszystkie osoby zainteresowane tematyką gospodarczych stosunków międzynarodowych.

Wstęp wolny.