Jubileuszowa konferencja programu TopYoung100

Opublikowano 13 maja 2022 roku

We wtorek, 10 maja 2022 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się ogólnopolska konferencja „Powerful Connection: academia – science – business” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Podczas konferencji nastąpiło uroczyste zakończenie IV edycji oraz inauguracja V edycji TopYoung100 - rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów logistyki oraz innych kierunków i specjalności związanych z łańcuchem dostaw. Konferencja co roku odbywa się w innym mieście. W tym roku zaszczyt współorganizacji tego wydarzenia przypadł Uniwersytetowi Gdańskiemu.

Warto podkreślić, że do grona uczestników programu TopYoung100 regularnie kwalifikują się studenci Naukowego Koła Logistyki Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, tak stało się również w tym roku, do jubileuszowej edycji dołączyli Paweł Pawlak oraz Patryk Pliszczyński z NKL, funkcję koordynatora programu ds. współpracy z uczelniami pełni dr Leszek Reszka z naszego Wydziału, a nasi studenci wspierali tegoroczną konferencję również pod kątem organizacyjnym.

Tegoroczna konferencja miała szerszy wymiar, bardzo istotny dla współpracy dla współpracy uczelni z praktyką gospodarczą. Ważnym punktem jej programu był bowiem panel dyskusyjny „Successful cooperation business science-is it possible?” z udziałem Caroline Hyde z Cambridge Enterprise, która zaprezentowała model wspierania działalności badawczej przez przedsiębiorstwa, z sukcesem wykorzystywany w Wielkiej Brytanii, mogący stanowić realną inspirację dla uczelni i przedsiębiorstw w Polsce.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy współtworzyć te niezwykle ważne wydarzenie. Cieszymy się, że wśród uczestników programu znaleźli się reprezentanci Wydziału Ekonomicznego UG. Życzymy im powodzenia oraz wielu sukcesów związanych z programem!