"HaZet dla Fair Trade"

Opublikowano 13 maja 2022 roku

14 maja obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

z tej okazji HaZet zaprasza na wyjątkowe wydarzenie

·      wystawę Fair Trade, Zrównoważony Rozwój, Slow Food, Globalne Współzależności

·      kampanię HaZet dla klimatu #climatejusticenow#letsdoitfair

·      kawę, herbatę, przekąski – tylko sprawiedliwe

Wydział Ekonomiczny 16-18 maja 2022

W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest

sprawiedliwość klimatyczna #climatejusticenow#letsdoitfair

Czy nam się to podoba, czy nie, zmiany klimatyczne zachodzą już teraz i wpływają na nasze społeczeństwo. Walka z kryzysem klimatycznym to nie tylko konieczność ekologiczna, lecz także kwestia przetrwania najbardziej poszkodowanych, którzy borykają się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nieustannymi klęskami żywiołowymi. W związku z tym potrzebujemy sprawiedliwości klimatycznej. Jej celem jest dostarczanie sprawiedliwych, integrujących i zrównoważonych rozwiązań ludziom, którzy cierpią z powodu skutków kryzysu klimatycznego, przy jednoczesnym zajęciu się głównymi i widocznymi na pierwszy rzut oka przyczynami negatywnych zmiany.

Organizacje Sprawiedliwego Handlu, przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie i ruchy solidarności społecznej łączą siły, aby zmobilizować opinię publiczną do wzywania do sprawiedliwości klimatycznej i społecznej w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.

HaZet już się przyłączył!!

Jak można włączyć się do świętowania?

1. wydrukuj, napisz na kartce lub na dłoni

#climatejusticenow i #letsdoitfair

zrób sobie selfie, wstaw je w swoich mediach społecznościowych i w ten sposób zwiększ świadomość na temat sprawiedliwości klimatycznej.

oznaczaj wszystkie publikacje przy użyciu hasztagów!

Oto ich znaczenie:

#climatejusticenow – sprawiedliwość klimatyczna dziś, dotyczy zagadnienia globalnych współzależności. Bogata część świata produkuje zanieczyszczenia i CO2, powodując negatywne zmiany klimatyczne, a w największej mierze cierpią osoby pochodzące z krajów Globalnego Południa, które nie przyczyniają się do nich. Hasło nawołuje do sprawiedliwości klimatycznej i do zakończenia życia na kredyt środowiskowy kosztem osób biednych oraz przyszłych pokoleń,

#letsdoitfair – zróbmy to sprawiedliwie, odnosi się do tego co może zrobić każdy z nas już teraz, aby świat był bardziej uczciwy i sprawiedliwy. Warto zacząć realizację tego hasła od zwracania uwagi na to, czy nasza żywność oraz ubrania zostały wyprodukowane z przestrzeganiem praw człowieka.

2. kup produkty wytworzone uczciwie
z poszanowaniem praw pracowników i przyjazne środowisku oznaczone znakiem certyfikacyjnym Sprawiedliwego Handlu (mogą być z naszego sklepu) i podziel się tym w sieci

3. przyłącz się do HaZet -