XIX Konferencja „Logistyka w teorii i praktyce”

Opublikowano 11 kwietnia 2019 roku

W dniach 5-7 kwietnia 2019 r. w Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu odbyła się XIX Konferencja Logistyka w teorii i praktyce organizowana przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas inauguracji głos zabrali dr Leszek Reszka - opiekun naukowy NKL UG oraz Jakub Stępień - Prezes NKL UG, którzy przywitali gości oraz zaprezentowali problematykę konferencji.

W części merytorycznej odbyło się osiem ciekawych prelekcji wygłoszonych przez przedstawicieli świata nauki i praktyki reprezentowanej przez absolwentów i partnerów biznesowych NKL:

• dr hab. Henryk Woźniak, prof. UG (Uniwersytet Gdański): Jedwabny Szlak Morski XXI wieku w strategii Chin
  • mgr Paweł Wojciechowski (PKN EPAL): Od przypadku do Dyrektora Logistyki
  • mgr Wojciech Żak, mgr Paulina Marszalec, mgr Joanna Krzyśków (Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA): Praktyczne aspekty logistyki na przykładzie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA
  • mgr Marlena Barwikowska (Unifedder S. A.): Kontenerowe ABC na przykładzie Unifedder S. A.
  • mgr Aleksandra Mikoda (Stokvis Tapes Sp. z o.o.): Obsługa klienta międzynarodowego w przedsiębiorstwie Stokvis Tapes sp. z o.o.
  • mgr Jan Wierzba (Enpire Transport): 8-16 i do domu, czyli jak w praktyce wygląda praca spedytora
  • mgr Piotr Wierzbicki (Federal-Mogul BIMET SA w Gdańsku): Launch Management w Federal-Mogul BIMET SA w Gdańsku
  • mgr Mateusz Wyder (Franke Foodservice Systems): Procesy magazynowo - wysyłkowe w przedsiębiorstwie Franke Foodservice Systems

Prelegenci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym zdobytym po ukończeniu studiów. Opowiedzieli, jak wygląda praca logistyka oraz udzielili cennych wskazówek przyszłym młodszym kolegom, stojącym przed ważnymi wyborami dotyczącymi przyszłej kariery zawodowej.

Konferencji towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji m. in. wizyta w fokarium, spacer na cypel helski oraz wieczory integracyjne. Wydarzenie to było idealną okazją do zdobycia wiedzy, poznania logistyki w praktyce oraz integracji obecnych studentów -członków NKL-u z jego absolwentami.