Nowa strefa nauki, pracy i relaksu dla studentów

Opublikowano 07 czerwca 2023 roku

Dzięki współpracy z Flex Poland na Wydziale Ekonomicznym UG powstało nowe komfortowe miejsce nauki, pracy w grupach i relaksu między zajęciami dla studentów WE.

Nowa strefa w pobliżu Auli im. Tadeusza Ocioszyńskiego powstawała etapami w roku akademickim 2022/2023 i obecnie jest już w pełni gotowa do wykorzystania przez studentów.

Na mocy umowy została przekazana przez Flex Poland do wykorzystania przez studentów oraz pracowników Wydziału Ekonomicznego UG.

W oficjalnym otwarciu strefy wzięli udział:

• dr hab. Monika Bąk, prof. UG, Dziekan Wydziału Ekonomicznego
  • dr Magdalena Markiewicz, prodziekan WE ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym
  • dr Tomasz Gutowski, prodziekan WE ds. studenckich i jakości kształcenia
  • dr Leszek Reszka, organizator SWL i Piątków z Logistyką
  • Marcin Szatkowski – Dyrektor ds. Obrotu Materiału, Flex Poland
  • Aneta Czoske – Specjalistka ds. HR, Flex Poland
  • Agata Jezierska – Młodsza Specjalistka ds. HR, Flex Poland

Przygotowanie strefy dla studentów koordynowały:
pani Aneta Czoske i pani Agata Jezierska po stronie Flex Poland
dr Magdalena Markiewicz, prodziekan ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym po stronie Wydziału Ekonomicznego UG przy ścisłym wsparciu Kierownika Administracji, pana Marka Nuszela.

Zaletą nowej strefy jest możliwość  przyjemnego spędzenia czasu w oczekiwaniu na kolejne zajęcia, w szczególności zaś może ona być miejscem przygotowania do kolejnych zajęć, spędzenia wspólnie czasu w grupie studenckiej podczas wspólnej pracy nad zadaniami czy wspólnej nauki.

Życzymy naszym studentom miłego wykorzystywania nowych miejsc
na mapie Wydziału Ekonomicznego UG!

Współpraca z Flex Poland ma miejsce już od długiego czasu i obejmuje obszar logistyki, zarządzania procesami w przedsiębiorstwie, czy specjalizacji/ kierunków związanych z finansami.

Współpraca ta obejmuje wizyty studyjne dla studentów, spotkania z managerami, płatne staże, udział w różnego rodzaju wydarzeniach, np. warsztatach, spotkania ze studentami na Wydziale Ekonomicznym oraz wiele innych form współpracy w obszarze biznes – nauka.

Aktywny udział przedstawicieli przedsiębiorstwa przejawia się także prowadzeniem wykładów (np. przeprowadzenie przez p. Anetę Czoske, p. Piotra Dusowskiego oraz p. Michała Jakubiaka wykładu dla studentów kierunku Ekonomia, sem. 2 w ramach przedmiotu Korporacje globalne  w grudniu 2022 r.).

Przedstawicielki Flex Poland, pani Agnieszka Jakubowska, Supply Chain Manager, oraz pani Aneta Czoske, specjalista ds. kontaktów biznes – nauka na polu edukacyjnym, są członkiniami Rady Ekspertów Wydziału Ekonomicznego UG.

Pani Aneta Czoske jako przedstawicielka praktyki gospodarczej od października 2021 r. bierze udział także w Radzie programowej kierunków studiów ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze.

18 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Absolwentom Studiów Magisterskich Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego roku akademickiego 2021/2022, w ramach której pani Aneta Czoske oraz pan Maciej Filarecki wręczyli nagrody wyróżniającym się absolwentom WE UG.

Przedstawiciele Flex Poland, wzięli także udział w kolejnych edycjach Sopockich Warsztatów Logistycznych, w tym w ramach VII Sopockich Warsztatów Logistycznych 30-31.03.2023 r.  pani Małgorzata Borkowska i pani Magdalena Jałoszyńska przygotowały wystąpienie „Gorączka zakupów”.

Flex Poland brał udział również w Piątkach z Logistyką (pani Ewa Ciewiertnia- Barnaś, pani Julita E. Schodowska, pani Aneta Czoske, pan Robert Czajkowski).

Przedstawiciele Flex Poland regularnie biorą udział także w Targach organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim, w tym roku byli obecni również na Targach Pracy „Moja Kariera” w maju 2023 r.