Sukcesy naszych studentów

Opublikowano 28 kwietnia 2023 roku

„Właśnie zakończyłam bardzo udany sezon startowy. Po 6 Pucharach Świata uplasowałam się na 8. pozycji klasyfikacji generalnej, co czyni mnie jedną z czołowych sprinterek na świecie. W finałowej edycji Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie wywalczyłam z drużyną brązowy medal w sztafecie mieszanej, który jest dopiero drugim medalem w tej konkurencji w historii polskiego short tracku. O medal dwukrotnie otarłam się również w gdańskiej hali Oliwia, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Europy, gdzie finalnie zajęłam 5. miejsce na 500m i 4 w sztafecie na 3000m. Wisienką na torcie było 6 miejsce na 500m, które wywalczyłam na Mistrzostwach Świata w Korei niespełna miesiąc temu. Teraz chwila na odpoczynek, nadrobienie zaległości, a wkrótce przygotowania do kolejnego sezonu, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia!”