Współpraca z ONE

Opublikowano 21 kwietnia 2023 roku

19 kwietnia 2023 r. została podpisana umowa o współpracy w zakresie dydaktycznym i badawczym z Ocean Network Express.

Ocean Network Express od wielu lat współpracuje z Wydziałem Ekonomicznym, a zakres tej współpracy obejmuje działania zmierzające do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia studentom Wydziału, odpowiadającej współczesnym wymaganiom rynku pracy, tworzenia podstaw efektywnego kształtowania i wykorzystania ich wiedzy oraz umiejętności w pracy zawodowej.

Umowę o współpracy podpisali Dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Monika Bąk, prof. UG oraz Reiner Zimbalski, dyrektor Regional Port Operations and Container Management w firmie Ocean Network Express.

Koordynatorem współpracy akademickiej po stronie Uniwersytetu Gdańskiego jest dr Magdalena Markiewicz, prodziekan ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Jednym z wymiarów współpracy Ocean Network Express z Wydziałem Ekonomicznym jest udział w cyklu seminariów „Studia i co dalej” organizowanych przez Morskie Koło Naukowe (opiekun: dr Tomasz Nowosielski).

Najbliższe seminarium skupiające miłośników branży morskiej "Studia i co dalej?", podczas którego będzie można m.in. poznać profile przedsiębiorstw, perspektywy kariery oraz przebieg procesu rekrutacyjnego w przedsiębiorstwach z branży morskiej odbędzie się już 25 kwietnia 2023 r. o godz. 10.30 na Wydziale Ekonomicznym.