Wydział Ekonomiczny na Dniach Otwartych UG

Opublikowano 23 marca 2023 roku

W dniach 15-16.03.2023 r. odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego! Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia każdego z wydziałów naszego Uniwersytetu! Oczywiście my też tam byliśmy!

Studenci różnych kierunków i specjalności Wydziału Ekonomicznego, wraz z wykładowcami, opowiadali kandydatom nie tylko o kierunkach, specjalnościach, kołach naukowych, organizacji studiów, językach obcych, wyjazdach na wymianę zagraniczną, ale też o atmosferze, jaka towarzyszy studiowaniu na naszym wydziale! Nie zabrakło również dobrej zabawy w postaci rozwiązywania ekonomicznego quizu, krzyżówki czy gry w Monopoly!

Stoisko Wydziału Ekonomicznego było cały czas aktywnie i chętnie odwiedzane przez uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Uczniowie mieli także okazję posłuchać wystąpień na temat oferty Wydziału Ekonomicznego „Od pomysłu do biznesu, czyli dlaczego warto studiować ekonomię”, którą przygotowały i przedstawiły dr Aleksandra Borowicz (15.03.) i dr Magdalena Markiewicz (16.03.).

Poza możliwością zapoznania się z ofertą naszego wydziału, po prezentacjach uczniowie brali udział w mini wykładach: 15.03. dra Adama Borodo „Współczesne media społecznościowe – biznes, ludzie, pieniądze”, a 16.03. dra Leszki Reszki „W szkole, w pracy i w rodzinie, czyli śladami zastosowań logistyki”.

Bardzo dziękujemy studentom naszego wydziału, którzy z takim zaangażowaniem brali udział w Dniach Otwartych, chętnie dzielili się wiedzą na temat kierunków i specjalności. Nasi studenci są naszymi najlepszymi ambasadorami!

Dziękujemy wykładowcom za zaangażowanie, wspieranie studentów, udział w organizacji Dni Otwartych. To były dwa dni pełne energii!

Jeżeli nie udało się Wam z nami spotkać na Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, nic straconego! Już 4 kwietnia będziecie mogli nas poznać w ramach Dni Otwartych na Wydziale Ekonomicznym! Więcej informacji wkrótce!