Otwarte Wykłady Ekonomiczne

Opublikowano 17 marca 2023 roku

21.03.2023 r. zapraszamy na otwarty wykład dr hab. Iwony Sobol pt. „Bankowość islamska jako przykład bankowości opartej na religii”.

Czym jest bankowość islamska? Na jakich zasadach jest oparta? Co ją różni od bankowości konwencjonalnej? Kiedy powstały pierwsze banki islamskie? Jakie czynniki przyczyniły się do ich rozwoju? W których państwach aktywa banków islamskich są największe? Czy istnieją państwa, w których funkcjonuje wyłącznie ten rodzaj bankowości? Na czym zarabiają islamskie banki?

Cykl spotkań z ekonomią ma służyć pogłębianiu wiedzy w zakresie ekonomii i różnych problemów, które są opisywane i rozwiązywane w ramach nauk ekonomicznych.

• Otwarte Wykłady Ekonomiczne mogą być źródłem inspiracji do poszukiwań swojej drogi życiowej, opartej na rzetelnej wiedzy o otaczającym nas świecie i systemie społeczno-gospodarczym, w którym żyjemy.
  • Wykłady będą dotyczyć zagadnień makro i mikroekonomicznych, polityki gospodarczej, rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw, przedsiębiorczości i zarządzania, a także ogólnych problemów społeczno-ekonomicznych współczesnego świata.
  • Otwarte Wykłady Ekonomiczne są prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademickich, którzy swoją pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Ekonomicznym łączą niejednokrotnie z praktyką gospodarczą oraz zaangażowaniem w różnych organizacjach, instytucjach i wydarzeniach związanych z propagowaniem wiedzy ekonomicznej, w tym olimpiadach przedmiotowych.

Chcesz wiedzieć więcej o ekonomii – zapisz się na Otwarte Wykłady Ekonomiczne na WE UG. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia na Wydziale Ekonomicznym UG on-line (MS Teams).

Kontakt i zapisy w celu otrzymania linku do wykładu: ekonomia@ug.edu.pl

tel. 58 523-12-21

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki  w godz.17.30 - 19.00.

PROGRAM OTWARTYCH WYKŁADÓW EKONOMICZNYCH

NASI WYKŁADOWCY