Prawo autorskie i plagiat

Opublikowano 30 października 2020 roku

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Prawo autorskie i plagiat - prawo, teoria i praktyka.

Webinar odbędzie się w środę, 4 listopada 2020 r., w godzinach od 14.00 do 16.00.
Zapisy trwają do poniedziałku, 2 listopada 2020 r.
Ilość miejsc ograniczona!

Webinar poprowadzi - dr Justyna Bokajło - ekonomistka i politolożka, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych, UWr. Wykładowca i badacz w wielu instytucjach badawczych m.in. w Centrum Fraunhofera w Lipsku, oraz na wielu uczelniach polskich i zagranicznych, m.in. w Niemczech, Włoszech, Australii. Stypendystka i realizatorka grantów badawczych z ramienia m.in. Komisji Europejskiej, DAAD, Fundacji Konrada Adenauera. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Kwestiami rzetelności naukowej i praw autorskich oraz pokrewnych zajmuje się od prawie 10 lat zarówno w teorii jak i praktyce.

Program webinaru:

1. Jak zrozumieć kwestie rzetelności naukowej, nie będąc prawnikiem;
  2. Prawo autorskie, wybranie zagadnienia;
  3. Plagiat to nie tylko copy & paste: nierzetelności w nauce i ich skutki nie tylko prawne;
  4. Etyka badań naukowych i własność intelektualna;
  5. Dobre praktyki a nadużycia;
  6. Autoplagiat i rzetelność autorstwa utworu naukowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.sciencewatch.pl/index.php/216-webinar-prawo-autorskie-i-plagiat-prawo-teoria-i-praktyka