Fundacja z Pompą

Opublikowano 18 maja 2020 roku

Akcja charytatywna jakiej jeszcze nie było! Studenci z całej Polski zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych „Fundacji z Pompą”. Zbiórka ma na celu uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy na pomoc w walce z chorobą nowotworową dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Pomysłodawca projektu – Łukasz Dziekan po wizycie w UCK wyznaczył sobie za cel zorganizowanie największej zbiórki na Pomorzu. Nowe spojrzenie na świat przez pryzmat dzieci chorych na nowotwory skłoniło go do refleksji i dało motywację do osiągnięcia celu.

Jak powiedział podczas zebrania koła naukowego, którego jest członkiem: „To, że obecnie na świecie panuje wirus, nie zwalnia nas z odpowiedzialności pomocy tym dzieciom. Możemy siedzieć w domach bezczynnie i kompletnie o tym zapomnieć, ale możemy też wziąć się w garść i zrobić coś na dużą skalę. Pandemia prędzej czy później minie, a my jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego.”

Pomysł zapoczątkowała rozmowa z Panią pielęgniarką oddziałową – Ewą Lipską-Sidor, która wspomniała o wymienionej wyżej fundacji. Dzięki zmaganiom i zaangażowaniu wszystkich osób, dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Zbiórka internetowa rusza już 18-ego maja i będzie trwać aż do 31-ego! Jest to wyjątkowa inicjatywa studentów, którzy połączyli swoje siły, by zorganizować zbiórkę na tak ogromną skalę. Czegoś takiego Trójmiasto jeszcze nie widziało! Ale jakże mylne byłoby stwierdzenie, że uczestniczą w niej sami uczniowie! Akcję wspierają prezydenci z Trójmiasta oraz Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przeróżne media i osoby ze świata internetu.

Cała akcja przebiega pod hasłem „Pompujemy Radość”. Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zachęcamy do wsparcia poprzez wpłatę na: https://zrzutka.pl/pompujemyradosc

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/269509587429037/

Link do fanpage'a:  https://www.facebook.com/pompujemyradosc