Dr Jacek Bartosiak: Spotkanie z geopolityką

Opublikowano 25 stycznia 2019 roku

Koło Naukowe "HaZet" oraz Historyczny ambasador zapraszają na wykład pt. "Rzeczpospolita między lądem a morzem o wojnie i pokoju" wybitnego geopoliyka dr Jacka Bartosiaka

Świat znalazł się na krawędzi zmian, które ukształtują nowy porządek XXI wieku. Zawirowania światowego systemu dotkną nas nieuchronnie.

Możliwe jest powstanie próżni bezpieczeństwa na wschód od naszych granic - wynikającej z rewizji ładu światowego. Coraz bardziej prawdopodobne staje się powstanie nowego systemu handlowo-komunikacyjnego zwanego Nowym Jedwabnym Szlakiem. Realizacja tego projektu może powoli a skutecznie rozmontować hierarchiczną konstrukcję Zachodu, dyktującego warunki reszcie świata niezmiennie od kilkuset lat.

Dynamika i głębokość zmian globalnych wymusi na nas konieczność zrozumienia na nowo znaczenia przestrzeni w której żyjemy – obszarów położonych w sąsiedztwie, jak i tych pozornie dalekich, ale które wpływają na sukces lub porażkę Rzeczpospolitej.

➡ Gdzie?
Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Audytorium S-205
➡ Kiedy?
25 stycznia (piątek) o godz. 19:00

Wstęp wolny!

Sylwetka dra Jacka Bartosiaka

Ekspert do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji Pułaskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie. Zajmuje się geopolityką, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”

Zajrzyj na facebook'owe wydarzenie!