Pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza

Opublikowano 14 stycznia 2019 roku

Z wielkim niedowierzaniem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu tragicznie zmarłego
śp. Pawła Adamowicza
Prezydenta  Miasta Gdańska,
byłego Prorektora i absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego,
wielkiego przyjaciela Uczelni.
W naszej pamięci pozostanie jako człowiek wielkiego serca, wspaniały gospodarz dynamicznie rozwijającego się miasta, współpracujący ponad podziałami i otwarty na potrzeby lokalnej społeczności.

Najszczersze wyrazy współczucia składamy Rodzinie i Bliskim.
Cześć Jego Pamięci!

Dziekan, Rada Wydziału,
Pracownicy i Studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego

Niemożliwe staje się możliwe… Można mierzyć się z trudnymi wyzwaniami i zadaniami pozornie nie do wykonania. Z tym, co wydarzyło się w ostatni niedzielny wieczór nie da się zmierzyć. Niedowierzanie, smutek, żal i wielkie poruszenie… Trudno pogodzić się z odejściem Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Koleżanki i koledzy, pracownicy Wydziału Ekonomicznego wspominają Pana Prezydenta i nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby Go na swej drodze, przy różnych okazjach i na różnych forach. Wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny, a w szczególności dla Małżonki, Pani dr Magdaleny Adamowicz, specjalistki od prawa morskiego, która współpracuje naukowo z pracownikami naszego Wydziału oraz prowadzi zajęcia dla naszych studentów.

W hołdzie Panu Prezydentowi społeczność akademicka Uniwersytetu Gdańskiego będzie reprezentowana poprzez poczty sztandarowe w kondukcie żałobnym, który przejdzie ulicami Gdańska w piątek o godz. 17. J.M. Rektor weźmie udział we mszy św. w Bazylice Mariackiej w sobotę o godz. 12. Aby umożliwić pracownikom i studentom Wydziału Ekonomicznego uczestniczenie w uroczystościach w piątek od godz. 15 do końca dnia ogłoszone są godziny dziekańskie, natomiast zajęcia odbywające się w sobotę od godz. 11.30 do godz. 15 zostaną przełożone na inny termin.

dr hab. Monika Bąk, prof. UG
Dziekan Wydziału Ekonomicznego