OSTC - Laboratorium i Ambasador

Opublikowano 10 października 2018 roku

Największa firma tradingowa w Polsce rekrutuje studentów

Mowa o OSTC, której specjaliści działają na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. CME, NYBOT, EUREX, czy LIFFE. Obecnie w gdańskim biurze w Oliwie pracują 24 osoby. Stałe zatrudnienie to jednak nie jedyna możliwość, by poznać tajniki tradingu i kulturę organizacyjną firmy.

Traderzy w przeciwieństwie do inwestorów działają na giełdzie którkoterminowo, handlując akcjami, obligacjami czy kontraktami i zapewniając stabilność na globalnych rynkach finansowych. Nie muszą fizycznie się tam pojawiać. Ich środowisko to coraz częściej profesjonalne biuro świetnie wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostęp do najważniejszych danych z rynków. Tak wygląda też gdański oddział działającej od 1999 roku OSTC Limited, która jest jedynym biznesem oferującym zatrudnienie w zawodzie tradera na taką skalę w Polsce i daje start do kariery na światowych rynkach.

Namiastkę pracy jako trader studenci mogą poczuć w działających od 2014 i 2018 roku OSTC Trading Labs na Uniwersytecie Gdańskim i w Wyższej Szkole Bankowej. Każdy z zakwalifikowanych do dodatkowych, bezpłatnych zajęć student korzysta ze sprzętu wyposażonego w oprogramowanie codziennie wykorzystywane przez traderów w OSTC. Do tego dochodzi jeszcze dawka solidnej wiedzy podczas i po zajęciach od doświadczonych managerów OSTC, która pozwala zdobyć olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami na rynku pracy, a przede wszystkim sprawdzić czy trading to to, co chce się w w życiu robić. Bez utraty własnych oszczędności, bo w OSTC Trading Labs gra się na symulatorach, a w firmie na jej kapitale. Dlaczego o tym wspominamy? Bo przygoda nie musi kończyć się na zajęciach w labie. Tym, którzy osiągną najlepsze wyniki OSTC wręcza certyfikat, a także proponuje staż. Kolejnym krokiem jest już realna oferta pracy. 

I tak dzieje się naprawdę. Według danych OSTC znaczna większość z ponad 200 pracujących w polskim oddziale osób dołączyło do firmy tuż po studiach. Absolwenci OSTC Trading Labs cieszą się w OSTC doskonałą renomą – ponad 30% zatrudnionych w zeszłym roku traderów zaczynało swoją przygodę z giełdami właśnie na zajęciach z managerami firmy na swoich uczelniach.

By dostać się do OSTC Trading  w OSTC wcale nie trzeba studiować związanych z finansami kierunków. Wystarczy pokazać pasję do rynków i chęć do poznawania tajników tradingu.

OSTC Trading Labs to świetne, bardzo merytorycznie prowadzone zajęcia. Przyjaźnie nastawieni do słuchaczy tutorzy chętnie odpowiadają na każde i dogłębnie wyjaśnią poruszane zagadnienia. To miejsce dla każdego, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej  o tradingu – mówi jeden z gdańskich labowiczów.

A jeśli nie OSTC Trading Lab?

Ci, którzy na początek chcieliby lepiej poznać OSTC od kuchni, mogą otrzymać taką szansę aplikując do programu ambasadorskiego. To specjalnie przygotowany pakiet zadań z zakresu Employer Brandingu, Social Media i Marketingu. Do zadań ambasadora należy m.in. rozpowszechnianie informacji o marce na płaszczyźnie online i offline, współorganizacja wydarzeń na uczelniach oraz tworzenie strategii komunikacyjnej czy materiałów promocyjnych razem z przedstawicielami OSTC. W Trójmieście szukamy naszych przestawicieli w  Wyższej Szkole Bankowiej i na Uniwersytecie Gdańskim.

Program ambasadorski to także krok do kariery w OSTC – byli ambasadorzy znajdują się wśród traderów i managerów tworzących OSTC Poland. Współpraca z biznesem w tym wymiarze to cenna nauka dla studentów, zwłaszcza tych, którzy już teraz szeroko udzielają się w organizacjach studenckich.

Rekrutacja do OSTC Trading Lab i na ambasadorów już się rozpoczęła i potrwa do końca paździenika. Proces został maksymalnie skrócony do aplikacji elektronicznej i finalnej decyzji przyszłych mentorów. Więcej informacji o firmie i rekrutacji znajduje się na profilu na Facebooku i LinkedIn OSTC Poland – Careers in Trading.


Link do formularza zgłoszeniowego na zajęcia w Laboratorium OSTC

https://ostccom.applytojob.com/apply/MyRiyXgCJ2/OSTC-Trading-LAB-In-Poland-all-5-Locations?source=Op 

 

Rekrutacja Ambasador

https://ostccom.applytojob.com/apply/4zJZRYKmWj/Program-Ambasador-OSTC-20182019?source=Op