XIV edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki na WE

Opublikowano 05 maja 2017 roku

XIV edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Wydziale Ekonomicznym UG obfituje w wydarzenia skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Dla najmłodszych uczniów czyli klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowaliśmy dwa wydarzenia: „Zaginione skarby mórz” oraz „Podróż na tajemniczą wyspę Internetu”. Oba wydarzenia pozwolą najmłodszym poczuć się piratami lub poszukiwaczami skarbu.

Dla nieco starszych, mianowicie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Wydział Ekonomiczny przygotował trzy wydarzenia. „Rosja

- ojczyzna Wilka i Zająca” pozwoli uczestnikom dowiedzieć się, jakie trudności mogą spotkać Polaka i Rosjanina przy stole negocjacyjnym, a także poznać ciekawostki dotyczące rosyjskiej kultury przy herbatce prosto z samowaru.

„Lekcje ekonomii dla młodzieży: po co nam ekonomia?” to warsztaty, na których przeprowadzony zostanie eksperyment ekonomiczny inspirujący do dyskusji, do czego w życiu służy ekonomia?

„Gra Cash Flow” pozwoli uczestnikom poznać podstawy inwestowania. Osoby, które nie miały styczności z grami tego typu wezmą udział w „Cashflow 101”, na zaawansowanych czeka „Cashflow 202”.