Letni konkurs fotograficzny

Opublikowano 21 listopada 2016 roku

Letnia edycja konkursu fotograficznego dla studentów promujących Wydział Ekonomiczny poza granicami Polski dobiegła końca i tym razem studenci naszego wydziału postawili poprzeczkę naprawdę wysoko! Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych prac, z pośród których nagrodzone zostały cztery zdjęcia (zdjęcie główne, dwie równorzędne nagrody oraz wyróżnienia specjalne).
W tym roku wprowadzone zostały dodatkowe zasady, według których wybieraliśmy zwycięzców spośród osób, które otagowały zdjęcia na portalu Facebook hasztagiem #KoszulkaWEUG2016 oraz uzyskały największą ilość polubień.


Główna nagroda

Zdjęcie, które zdobyło największą ilość głosów, a zarazem spodobało się komisji, przedstawia widok na zatokę w miejscowości Bobovišća na wyspie Brać w Chorwacji. Szczególną uwagę zwraca piękny horyzont oraz bardzo dobra ekspozycja koszulki Wydziału Ekonomicznego.
 


Bobovišća na wyspie Brać, Chorwacja


II miejsce

Postanowiliśmy wyróżnić również inne zdjęcia opublikowane na portalu Facebook. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zdjęcie, które zdaniem komisji było najciekawsze, niestety nie wystarczająco zostało docenione przez internautów i zgodnie z regulaminem, nie mogliśmy przyznać mu głównej nagrody. Wierzymy, że zdjęcie Wielkiego Kanionu przy odpowiednim kadrze, ekspozycji koszulki oraz niesamowitym klimacie potrafi zachwycić każdego.
 


Park Narodowy Wielkiego Kanionu, USA

Zgodnie z zasadami regulaminu nagrody również uzyskują autorzy poniższych zdjęć.
 


Kraj Permski, Ural, pasmo górskie, Rosja
 


Nowy Ratusz na centralnym miejskim placu Mariackim w Monachium, Niemcy

Część zdjęć zgłoszonych do konkursu nie spełniła warunku dotyczącego umieszczenia ich na portalu Facebook z odpowiednim hasztagiem, jednak uznaliśmy, że zasługują one na specjalne wyróżnienie w poniższych kategoriach.


Panorama

W tej kategorii szczególnie wyróżnia się zdjęcie na wulkanie Telica w Nikaragui. Wprawdzie logo Wydziału Ekonomicznego nie jest szczególnie wyeksponowane, aczkolwiek sam widok zdecydowanie zapiera dech w piersiach.


 
Telica Volcano, Nikaragua


Sztuka

Pośród zdjęć konkursowych, to jedno wyróżnia się ciekawym pomysłem, którego konkurs fotograficzny jeszcze nie widział. Układ, odpowiednie oświetlenie oraz kadr sprawiają, że zdjęcie to zasługuje na wyróżnienie.
 


Luwr, Paryż


Miasto

Ostatnią kategorią, jest prezentacja naszego Wydziału w środowisku miejskim. W tym przypadku jest to nowoczesna dzielnica La Defense w Paryżu. Zdjęcie to najprawdopodobniej wymagało wielu prób, jednak w porównaniu do tak znakomitego efektu miejskiej panoramy z ciekawym pomysłem i podwójną dozą Wydziału Ekonomicznego, można bez cienia wątpliwości uznać tę fotografię za godną uwagi.
 


Nowoczesna dzielnica La Defense, Paryż


Zapraszamy nagrodzonych do odbioru nagród (dziekanat, p. 127)!


Ósma edycja konkursu już się rozpoczęła!

Zapraszamy do udziału wszystkich studentów WE, w tym również tegorocznych absolwentów naszego Wydziału! Mile widziane zdjęcia wykonane w koszulce z logo Wydziału Ekonomicznego w interesującym i charakterystycznym miejscu poza granicami Polski. Ósma edycja konkursu zakończy się w końcu marca 2017 r.


Regulamin konkursu „Zdjęcie z wakacji w koszulce WE UG” (edycja zimowa 2016/2017)

 1. Koszulkę logo WE można odebrać (za darmo i bezzwrotnie z dziekanatu), p. 127,
 2. Student odbierając koszulkę informuje o planowanym celu swojej podróży (organizatorzy zastrzegają sobie ograniczenie udziału w konkursie w przypadku powtarzających się docelowych miejsc podróży),
 3. Odbierając koszulkę student podpisuje zobowiązanie do przysłania przynajmniej 2 zdjęć z własnym wizerunkiem (do wyboru przez organizatorów) drogą elektroniczną pod adres: we@ug.edu.pl (mogą być wykonane w jednym miejscu), przy czym przesyłając zdjęcia student zrzeka się majątkowych praw autorskich do nich na rzecz WE. Zdjęcie musi być również udostępnione na Facebooku, gdzie musi być oznaczona strona Wydziału oraz uczestnik konkursu, wraz z zameldowaniem na stronie Wydziału Ekonomicznego i hasztagiem #KoszulkaWEUG2016
 4. Zdjęcia powinny być wykonane w odpowiedniej konwencji w charakterystycznym miejscu (na zdjęciu widoczna jest osoba w koszulce z logo WE na plecach – przykładowe zdjęcia w wynikach poprzednich edycji konkursu),
 5. Jeden student może wykonać i przysłać zdjęcia z więcej niż jednego miejsca,
 6. Student wyraża zgodę na umieszczenie zdjęcia na stronie internetowej WE, dodania zdjęcia do albumu konkursu na stronie Facebook Wydziału oraz ewentualne wykorzystanie w innych celach (np. galeria zdjęć, prezentacje itp.),
 7. Student przysyła zdjęcie podpisane:
  - imię i nazwisko, adres email i telefon
  - miejsce wykonania zdjęcia,
  Dane autora nie są podane na stronie internetowej ani w materiałach informacyjnych Wydziału Ekonomicznego.
 8. Po przysłaniu zdjęcia, zostanie ono umieszczone na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego (dział Studenci).
 9. Zdjęcie nie może być przerabiane w programie graficznym,
 10. Termin nadsyłania zdjęć 30 października w edycji letniej oraz 31 marca w edycji zimowej konkursu. Do wygrania: akcesoria komputerowe i atrakcyjne gadżety wydziałowe (np. podkładka pod laptopa, zestawy podróżne, waga do bagażu, zegar ścienny, plecak, opaski na ramię do smartfona i inne...).
 11. Głosowanie („lajkowanie”) na poszczególne zdjęcia zakończy się 30 listopada (w edycji letniej) oraz 30 kwietnia (w edycji zimowej).
 12. Zwycięzcą konkursu zostaną te osoby, które w kolejności otrzymają najwięcej lajków pod swoim zdjęciem z hasztagiem #KoszulkaWEUG2016. Wygrywają 3 osoby z największą ilością lajków. Komisja konkursowa ma prawo nominować dodatkowe zdjęcia do wyróżnień.
 13. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej WE, stronie Facebook WE, a autorzy zwycięskich zdjęć zostaną poinformowani drogą mailową.
 14. Konkurs ma charakter cykliczny, tzn. będzie kontynuowany po sezonie wakacyjnym. Studenci wyjeżdżający na studia zagraniczne w ramach wymiany w programie Erasmus mogą również uczestniczyć w konkursie!