Rail22 Debata międzynarodowa

2. Miejsce i termin:
    23.09.2015 godz. 10:30-12:30
    sala 1A, 1 piętro, Amber Expo - Międzynarodowe Targi Gdańskie, Gdańsk
    Konferencja i panel połączony z otwartą dyskusją

3. Charakter i zasięg wydarzenia:
    Konferencja międzynarodowa i panel dyskusyjny – obrady prowadzone w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na angielski. Element oficjalnego programu Targów Trako 2015 wyróżniający się międzynarodowym charakterem i możliwością uczestnictwa w otwartej dyskusji przedstawicieli różnych rynków kolejowych Europy.

4. Partnerzy
    • Arriva PLC
    • British Polish Chamber of Commerce
    • CMS Cameron McKenna
    • Deutsche Bahn A.G.
    • Freightliner Group
    • International Association of Public Transport (UITP)
    • Izba Gospodarcza Transportu Lądowego
    • Komisja Infrastruktury – Sejm RP
    • Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
    • Stadler Rail A.G.
    • Uniwersytet Gdański – Wydział Ekonomiczny
    • Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych

5. Patronaty medialne
    • Railway Gazette International
    • Baltic Transport Journal
    • Verkehrsrundschau (do potwierdzenia)

6. Agenda:
    Panel dyskusyjny towarzyszący obradom i późniejsze spotkania kuluarowe będą okazją do nawiązania i rozwoju relacji pomiędzy krajowymi i zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi możliwie szerokim rozwojem kolei.

7. Uczestnicy
    Menedżerowie i przedsiębiorcy z branży kolejowej, goście indywidualni 11. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2015, dziennikarze ekonomiczni i transportowi.
    (wstęp wolny)

8. Zakres tematyczny:
    Wybrane regulacje prawa unijnego w zakresie integracji, modernizacji i liberalizacji sektora kolejowego oraz efektywności unijnych środków inwestycyjnych kierowanych na transport kolejowy. Ważnym aspektem będą bieżące procesy implementacji Recastu I Pakietu Kolejowego i IV Pakietu Kolejowego.

9. Główne cele przedsięwzięcia:
    • Poszerzenie zakresu wiedzy o najnowszych europejskich regulacjach w zakresie transportu kolejowego.
    • Omówienie wyzwań dla polskiego sektora kolejowego związanych z wdrażaniem Dyrektyw Unijnych, prezentacja priorytetów polityki transportowej na kolejne okresy.
    • Przedstawienie gościom zagranicznym polskiego spojrzenia na kluczowe problemy rozwoju rynku kolejowego w Europie i problemów krajowych wymagających rozwiązań systemowych.

10. Poprzednia edycja
    Poprzednia edycja konferencji pn. „KOLEJ 2020 - Zielone czy czerwone światło?” odbyła się 25 września 2013 podczas 10 Targów Kolejowych Trako 2013. Gośćmi byli wówczas: m.in. dr Andrzej Massel – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dr Gerhard Troche – policy oficer, Komisja Europejska, Andrzej Pawłowski – członek zarządu PKP PLK SA, Chistian Schreier – prezes DB Schenker Rail Polska.

11. Dane kontaktowe:
    Strona internetowa: www.rail22.pl, e-mai: events@prokolej.org, tel. +48 882 178 517.
    wwww.rail22.pl