Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza

Opublikowano 16 października 2014 roku

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza  trzydniowego seminarium z najlepszymi polskimi ekonomistami organizowanego już po raz jedenasty przez Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Odbędzie się ono w dniach 7-9 listopada 2014 r. (piątek-niedziela) w Warszawie, a jego tematem będzie: “Co zrobić, aby Polska szybciej doganiała Zachód?”. W ramach seminarium odbędą się spotkania i wykłady, które poprowadzą m.in.:

• prof. Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady FOR,
  • Bogusław Chrabota - redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita",
  • Jeremi Mordasewicz - doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32 roku życia), którzy interesują się sprawami polskiej i światowej gospodarki.

Wystarczy napisać pracę konkursową na jeden z dwóch wybranych tematów (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją do 20 października. Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach mailowo i telefonicznie do 27 października 2014 r.

Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy oraz książkę "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów", a autorzy najlepszych prac również nagrody pieniężne.
Więcej informacji: